HudbaKulturaNewsZahraničníZajímavostiZprávy

SZIGET OZNAMUJE JUSTINA BIEBERA JAKO HEALDINERA PŘÍŠTÍHO ROČNÍKU SPOLEČNĚ S ŘADOU DALŠÍCH HVĚZDNÝCH VYSTOUPENÍ!

Official Aftermovie – Sziget 2019

JUSTIN BIEBER, CALVIN HARRIS A TAME IMAPLA VÉVODÍ DRUHÉ VLNĚ OZNÁMENÝCH VYSTUPUJÍCÍCH SPOLEČNĚ S ANNE-MARIE, SAMEM FENDEREM, MILKY CHANCE, BAD GYAL, STEVEM AOKIM, NINOU KRAVIZ, NOGA EREZ, MYD A MNOHA DALŠÍMI

Justin Beiber přijede na Sziget festival v rámci svého světového turné, které odstartoval před pár dny koncerty v USA. Bieber představí na Ostrově svobody řadu nových písní ze svého posledního alba Justice, které vyšlo loni v březnu. Mezi nimi nepochybně zazní hity jako Anyone, Ghost, nebo globální hit Peaches. Koncert, který si nesmí nechat ujít žádný fanoušek, bude návratem Justina Biebera do Evropy od jeho světového turné Purpose v roce 2017.

Svým energickým vystoupením roztančí hlavní pódium Szigetu britská popová senzace Anne-Marie, která má po vydání svého druhého alba Therapy na kontě řadu nedávných úspěchů včetně moderování The Voice UK a veleúspěšných singlů Doja Cat and Nathan Dawe. Anne-Marie je jednou z největších popových hvězd dneška a neuvěřitelnou posilou už tak skvělého programu.

K výše uvedeným se připojuje také australská kapela Tame Impala postavená okolo výjimečného hudebníka Kevina Parkera. Její nenapodobitelný psychedelický zvuk s nádechy synth-popu si fanoušci zamilovali během celé minulé dekády a Tame Impala tak nyní patří k největším jménům současného hudebního světa. Se zásobou hitů jako The Less I Know The Better, Let It Happen nebo Borderline a mnoha dalšími zaručeně rozzáří celou Budapešť.

Dalším přírůstkem do programu Szigetu je jeden z nejzajímavějších písničkářů současnosti Sam Fender. Stoupající hvězda britské scény s druhým albem Seventenn Going Under sklízí úspěchy ze všech stran, zároveň si dokáže ve svých písních zachovat autenticitu a podávat osobní a intimní výpověď o svém dospívání a jeho těžkostech.

Spolu se jmenovanými se v programu festivalu objeví světoví DJové Steve Aoki a Calvin Harris, kultovní španělská trapová umělkyně Bad Gyal, pařížský producent Folamour, festivalová stálice Tourist, němečtí indie rockoví Milky Chance, britská zpěvačka a skladatelka Holly Humberstone a mnoho dalších.

Sziget společně s headlinery hlavní stage oznamuje řadu osobností, které vystoupí v takřka posvátné Colosseum aréně, která je zasvěcená elektronické hudbě. Hlavní tváří programu bude na této scéně celosvětově proslulá ruská superstar DJka a producentka Nina Kraviz, kterou doplní např. nenapodobitelný Seth Troxler, nebo dánský producent Kölsch a očekávány b2b set enigmatického dua Denis Sulta a Mella Dee.

Festival Sziget oslavuje rozmanitost a komunitu, spojuje lidi z celého světa a poskytuje místo svobody projevu, kde mohou všichni bez rozdílu zažít únik z každodenního života.

V průběhu let Sziget hostil některé z největších hvězd hudebního světa, včetně jmen jako David Bowie, Oasis, Radiohead, Foo Fighters, Florence + the Machine, James Blake, Ed Sheeran nebo Kendrick Lamar.

Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je přivést během 6 dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů! Sziget však není jen o hudebních zážitcích: Je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách! Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Protože Sziget v maďarštině znamená „ostrov“, samotný festival Sziget se nachází na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Život na festivalu nezastavuje. Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu. Sziget si však můžete užít i jinak než na koncertě. Ať už navštívíte některou z besed a přednášek, zhlédnete některé z divadelních představení nebo se rozhodnete si zasportovat či jen odpočinout na pláži, vyžití na Szigetu najdete vždy.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here