ČlánkyHudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Patrice, Alborosie, Groundation a mnoho dalších na Chiemsee Reggae Summer 2013

Legenda Stranger Cole,Patrice, Alborosie, Groundation, Collie Buddz, Ohrbooten, Uwe Banton, Kellerkommando, Django 3000, Brigadier Jerry & Jah Sun a eSkalation – již v únoru uvedl německý Chiemsee Reggae Summer 11 nových potvrzených umělců.Kultovní festival, který se letos uskuteční 23.-25.srpna, se tak díky svému line-upu pro 19. ročník dostáva do popředí pomyslného závodu o nejlepší z letních festivalů.

Patrice je na Chiemsee Reggae Summer nejen starým známým, ale i vždy rád viděným a hlavně slyšeným hostem. Tentokráte si sebou přiveze své zbrusu nové album „The Rising of the Son“.

Jamajský Alborosie je letos na cestách se svým Shengen Clanem a je již dlouho neodmyslitelnou součástí tohoto žánru.

27TH SUMMERJAM – SATURDAY ID:Z teplé Kalifornie dorazí kapela hrající nejjazzovější roots reggae současnosti na planetě. Po roce 2008 jsou Groundation na Übersee hostem už podruhé. Oproti tomu svou premiéru na festivalu oslaví Collie Buddz & New Kingston– kariéra dancehallové hvězdy z Bermudských ostrovů začala v roce 2007 jeho hitem „Come around“, od té doby má po celém světě nejen tisíce obdivovatelů, ale i vysoce ceněné fanoušky jako jsou legendy Bobby Kondors, David Rodigan nebo Massive B.

Berlínští Ohrbooten to na CRS rozbalí v plné parádě se svou novou deskou a dokaží publiku, že i ve třech je možné rozjet pořádně mocnou show. Návod jak poměrně nepoškozen přežít „Mental War“ probíhající v mediálním světě vám prozradí německá roots legenda Uwe Banton. Sdílet stejné pódium s ním bude jeden z hlavních architektů reggae- Stranger Cole, ten se svou mladou bavorskou band Steadytones představí klenoty, perly a další cennosti rocksteady a roots.

Již koncem roku 2012 a začatkem tohoto roku potvrdili svou účast na festivalu umělci jako Cro, Ska-P, Elephant Man, Max Herre, El Mango Masin & Wildcamping, Ganjaman &Band, SDP, Turbulence, Warrior King a Wayne Wonder & House of Riddim.

Vstupenky na festival jsou k dostaní přes www.chiemsee-reggae.de.

ZDROJ: TZ Chiemsee Reggae Summer
PŘEKLAD: Lucie Hrušková

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here