ČlánkyKulturaZajímavostiZprávy

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA 2011 již posedmé

Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již sedmý ročník divácky velmi atraktivního divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla, neboli zkráceně a omamně LSD.

Divadelní menu letošního ročníku nabídne přehlídku titulů dvou profesionálních divadel. Představí se festivalový nováček, ne však nováček divadelní, brněnské Divadlo Husa na provázku, které celé klání zahájí, a již tradiční účinkující, pražský soubor Dejvického divadla, jemuž budou patřit čtyři následující večery.

Festival se jako již tradičně uskuteční v posledních srpnových dnech od 23. do 29. srpna 2011. Celkem diváci uvidí 6 představení od dvou divadelních souborů.

Brány Lesního divadla otevře 23.8.2011 Divadlo Husa na provázku autorskou inscenací Jiřího Jelínka SHAKESPYRÉcommedia plná omylů s podtitulemVšechno, co jsme věděli o Shakespearovi a nikdo se nás na to neptal.“ Je to představení, do kterého zapadnete jako do kanoe, rychlé jako škuner, divoké jako Orlice, zpěněné jako peřeje. Představení za vodou! Živá kapela, záchranná kola, splavné pohyby….

Divadelní zpracování starého polozapomenutého textu Václava Havla – PRASE aneb Václav Havel’s Hunt for a Pig uzavře 24.8.2011 dvoudenní prezentaci Divadla Husa na provázku. „Režisér Vladimír Morávek z nenápadné historky o tom, jak slavný dramatik shání prase na zabijačku na Hrádečku, vytvořil humorně i mrazivě existenciální obraz české společnosti, v němž slušnost svádí předem prohraný boj s buranskou vypočítavostí, takže cena „disidentského“ prasete, které chvíli je a chvíli zase není, vzroste do
astronomické výše. Spojení s živě provozovanou Prodanou nevěstou, touto národní operou o posvěceném podvodu, funguje dokonale.“ (Markéta Stulírová, Brněnský deník, 2010)

Druhou polovinu festivalu zahájí představení DRAČÍ DOUPĚ. Tak se jmenuje nejen česká
stolní fantasy hra na hrdiny, ale i první titul letošní přehlídky Dejvického divadla a ne náhodou. 26.8.2011 se ve hře z pera slovenského dramatika Viliama Klimáčka vyprávějící o setkání dvou dávných kamarádů, do reálného světa citelně prolíná prostředí známé právě příznivcům fantasy a science-fiction. Tajuplný příběh s řadou dějových zvratů slibuje zajímavou podívanou.

Speciálně pro festival Lesní slavnosti divadla uvede 27. a 28.8.2011 Dejvické divadlo v Řevnicích obnovenou premiéru hry OBLOMOV. Je jednou z nejstarších inscenací na repertoáru Dejvického divadla a měla derniéru 15. prosince 2010. Divadelní adaptace románu I. A. Gončarova Oblomov v režii Miroslava Krobota byla poprvé uvedena 1. prosince 2000 a po deseti letech dosáhla rekordního počtu 213 repríz.

Posledním titulem festivalu 29.8.2011 je pozoruhodná divadelní adaptace filmu finského režiséra Akiho Kaurismäkiho „MUŽ BEZ MINULOSTI“, kterou provedl a také zrežíroval Miroslav Krobot. V představení hraje téměř celý ansámbl Dejvického divadla. Hra získala první místo v anketě Divadelních novin za rok 2010.

Vstupenky na všechny tituly je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketstream.cz, v letních měsících pak i v Městském kulturním středisku v Řevnicích.

ZDROJ: TZ mmcpraha.cz

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] Kompletní článek představující letošní sedmí ročník LSD  2011 » […]

Comment here