ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

Festival Electronic Beats byl vyprodaný za rekordní hodinu

Festival Electronic Beats, mezinárodní hudební projekt, který se v České republice koná od roku 2006, byl tentokrát vyprodaný v rekordním čase – za jednu hodinu. Přestože Electronic Beats bývá vyprodané téměř každoročně, letos byl zájem enormní, a to také díky vystoupení americké popové hvězdy Lany Del Rey, která se v tuzemsku představí úplně poprvé. Vystoupení interpretů na tomto festivalu se vyznačují vysoce kvalitním technickým zázemím – vynikající zvuk a projekce jsou samozřejmostí. Organizátoři si již potřetí vybrali pro tuto akci prostor pražského divadla Archa, kde se festival odehraje už tuto sobotu 13. dubna od 21 hodin. V rámci Electronic Beats v ČR v minulosti vystoupili takové hvězdy, jako jsou The Prodigy, The Orb, Underworld, Roísín Murphy, Hot Chip a další interpreti. Festival Electronic Beats probíhá letos ještě v dalších evropských městech, jako je například Kolín nad Rýnem, Bratislava, Poznaň či Graz.

Skoro sedmadvacetiletá Lana Del Rey odehraje v rámci Electronic Beats zhruba hodinový koncert, který skončí krátce po půlnoci. Před ní vystoupí švédská zpěvačka a modelka Karin Park, která na poli hudby vyznává náladovou až temnou elektroniku. „Do mého hudebního vkusu se promítla naše silně věřící rodina, dětství strávené v Japonsku a třeba Kraftwerk, které jsem poslouchala jako hodně mladá,uvedla exkluzivně pro Electronic Beats Karin Park. Její vystoupení začne v Arše těsně po dvaadvacáté hodině. Třetím koncertem sobotního festivalu bude vystoupení německého projektu Roosevelt – v současné době je tento mladík jedním z hlavních hrdinů kolínské klubové scény, která v Německu v těchto dnech udává hudební směr. Jeho vystoupení skončí kolem druhé hodiny ranní. Jednotlivé hudební předěly mezi kapelami odehraje český DJ Peter K.

Electronic Beats je mezinárodní hudební program společnosti Telekom, který zahrnuje nejrůznější mediální platformy a soustředí se na pořádání hudebních festivalů a klubových akcí napříč velkými evropskými městy. Všechny aktivity se protínají v rámci domovské stánky electronicbeats.net, jež zahrnuje veškeré Informace o umělcích a událostech spojených s Electronic Beats. Tato stránka nabízí také vlastní rádio a televizi se zaměřením na současnou hudbu. Součástí tohoto portfolia je velmi ceněný tištěný hudební časopis Electronic Beats a DVD magazín Slices, oba vycházejí čtvrtletně prostřednictvím vybraných distribučních kanálů.

ZDROJ: TZ 4Press

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here