ČlánkyHudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Další zprávy z německého Summerjamu

Bez sebeomezování, kosmopolitní a velmi rozmanitý- přesně podle letošního festivalového mota FREE YOUR MIND se představuje Summerjam Festival 2013 muzikálně různorodější než kdy dřív. Protože co platí pro navštěvníky, přijíždející ze všech koutů světa, platí i pro festivalový program:Žánrové bariéry už dávno nemají význam, vetší důraz se klade na hodnotu a kvalitu nabízeného.  To znamená jediné, že letošní 28. Summerjam, který se koná 5.-7. června na již oblíbeném a známém místě na Regattainsel u Fühlingerského jezera v Kolíně nad Rýnem, nebude ovládán pouze jedním hudebním stylem, nýbrž se bude prezentovat jako pestrá podívana, kde má reggae, dancehall ,hip-hop a world music stejná práva a své místo hezky vedle sebe. Festival tak spojuje nejen návštěvníky mnoha národností, ale také umělce, kteří se ve své tvorbě nenechávají ničím a nikým omezovat.

Dobrým přikladem je i letošní headliner, který se v roce 2013 nečekaně nově našel, alespoň co se hudby týče- SNOOP LION. Jako Snoop Dogg patřil dlouhá léta k velikánům US rapu a se svým debutem „Doggystyle“ v roce 1993 se zapsal mezi vůdčí osobnosti tohoto žánru. Na jaře vydal své první reggae album „Reincarnated“- výsledek prodlouženého pobytu na Jamajce a konfrontace s místní hudební scénou. K vynikajícím umělcům dorazivších na 28. Summerjam  patří například americký MATISYAHU s jedinečnou kombinací reggae a hip-hopu, novozélandští FAT FREDDY DROP nebo DJský projekt MAJOR LAZER.

CHIEMSEE REGGAE SUMMER 2012 ID: 6079Z domácích, tedy německých, vystoupí zřejmě nejúspěšnější reggae-exportér GENTLEMAN , který se svým novým albem slaví velké hitparádové úspěchy. PATRICE představí své nové roots reggae  album. Milovníky dancehallu pobaví BUSY SIGNAL & HIGH VOLTAGE, POPCAAN nebo BIGA*RANX z Francie a samozřejmě mnoho dalších. Jako vždy noční program zajistí Dancehall Arena.

Silné zastoupení má letos i hip-hopová frakce, přičemž program obohatí mnoho německy mluvících umělců- mezi nimi například BLUMENTOPF, SAM, CHIMA nebo DENDEMANN. Vlajkovou lodí v oblasti world music bude ROCKY DAWUNI z Ghany nebo EES namibiec s německými kořeny.

Ale nejen stylisticky se ukazuje Summerjam jako otevřený novým nápadům. Dokazuje, že je svojí kombinací světově znamých umělců a nadějných nováčků novým, přístupným a zajímavým místem pro nové objevy. Takže- FREE YOUR MIND!

ZDROJ: TZ 28th Summerjam Festival
PŘEKLAD: Lucie Hrušková

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here