ČlánkyHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

Open Air Festival Trutnov zakončí kapela Korn!

Nečekaná zpráva není žádný poapríloví žertík. A o to větší radost nám tato novinka udělala. Kapelu Korn jsme měli již možnost vidět na živo minulý rok na Sonisphere festivals. Jediné co mi na celém vystoupení chybělo byl legendární „stojánek“vzdy po na mikrofon od H.R. Gigera. Pořadatelé Trutnov Open Air Festivalu věří, že povznesou a vzkřísí i naše duše a svými tvrdými a novátorskými rytmy oblaží nejedno srdce. Letošní setkání se uskuteční jak jsme vás již informovali ve dnech 16.-19. srpna na tradičním místě „Na Bojišti“. Častými návštěvníky festivalu, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987, byli i Václav Havel a Ivan Martin „Magor“ Jirous. Právě jim je letošní pětadvacátý rok festivalu věnován In Memoriam.

„Tento rok vdechne americká kapela Korn ještě výraznější a extrémnější stylové rozpětí festivalu než je zvykem,“ ohlašují svým tradičním způsobem pořadatelé jednu z hlavních kapel trutnovského festivalu. „Ač se může zdát, že letošní zasvěcení s metalovými Korn nesouvisí, zdání klame. Právě rozličnost a různorodost přitahuje náš kmen jak můru k hořící svíčce v našich wigwamech. Na pódiích se budou střídat umělci různých směrů. Od undergroundu, přes vážnou hudbu, jazz, etno, písničkáře až po pop či metal, tak jak to měl náš náčelník Václav rád. Čtyřdenní setkání budou korunovat Korn. V undergroundovém stanu budou probíhat nejen přednášky, promítání a debaty, ale bude se zde hrát do ranních hodin, tak jak to měl zase v oblibě Magor. Věříme, že to jejich duše potěší,“ k tomu dodává zakladatel festivalu Martin Věchet.

Korn je zajisté nejtvrdší kapela, která za pětadvacetiletou historii festivalu v podhorském ležení zahrála. Pro Trutnov je již typické, že vedle folkových písničkářů, undergroundových, jazzových či popových a etno kapel zde sklízí úspěch i celosvětově známí představitelé tvrdé muziky a metalu. Tuto dá se říci nezáměrně založenou tradici zahájili v roce 1997 Faith No More. „Koncert Korn na letošním trutnovském festivalu považuji za další potvrzení nepsané tradice, kdy na akci, která má po čertech daleko k metalové přehlídce, téměř každý rok vystoupí jako osvěžující bonbónek i nějaká řádně tvrdá a nabušená parta a sklízí u tamějšího tolerantního publika ohromný úspěch. Korn se tak přiřadí k Faith No More, Sepultuře, Soulfly, Mötorhead, Arch Enemy, Sucidal Tendencies, Fear Factory, Cavalera Conspiracy, Moonspell a dalším, kteří již vystoupení ve specifickém podhorském ležení okusili a náležitě si ho užili,“ potvrzuje hudební publicista Petr Korál. „Je pěkné, že si nás kapela s jejím manažerem našli a chtějí v našem ležení hrát. Letos Krakonošovi na plotně v horách asi opravdu řádně poposkočí pověstné pokličky, neb přijede jedna z nejtvrdších kapel. Fascinuje nás především svými novátorskými postupy, kterými tvrdou muziku a metal obohacuje a posouvá dál. Jsou vždy jakoby o krok napřed,“ doplňuje k tomu Martin Věchet.

ZDROJ: TZ festivaltrutnov

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here