HudbaKulturaNewsReportyZahraničníZprávy

BALATON SOUND 2022 OTEVŘEL FESTIVALOVOU SEZONU NEZAPOMENUTELNÝMI KONCERTY NEJVĚTŠÍCH HVĚZD ELEKTRONICKÉ HUDBY

Čtyři dny naplněné sluncem a hudbou připravil pro své návštěvníky letošní ročník Balaton Sound festivalu. U jezera Balaton se sešlo přes 180 DJů a hudebníků, v jejichž čele stáli světové hvězdy Martin Garrix, Dimitri Vegas & Like Mike, Marshmello, Richie Hawtin nebo Paul Kalkbrenner a mnoho dalších!

1. den | středa 29. června
Úvodní den festivalu patřil nejzajímavějším hlasům současné taneční hudby. Britská senzace Becky Hill se svými chytlavými hity v kombinaci s drum&bassovým doprovodem zahájila festival na vysoké úrovni. Lost Frenquencies představil silný set, v němž neopomněl své největší hity Where Are You Now a Are You With Me. Program hlavní stage pak uzavřel holandský DJ a producent Martin Garrix, který ohromil dav fanoušků velkolepou a podmanivou audiovizální show.

Den 2 | čtvrtek 30. června
Dimitri Vegas & Like Mike zahráli nakažlivý a výborně vygradovaný koncert, kterým roztančili několika tisícový dav a připravili je na další noční vystoupení. Zastřešená Dreher Arena naservírovala intenzivní sety DJs What so Not nebo Malaa a energií napumpovaný koncert britské dubstepové kapely Modestep. Ať už jste zachytili západ nebo východ slunce, festival obklopoval všechny návštěvníky po celou dobu skvělou hudbou a dobrou energií.

Den 3 | pátek 1. července
Sobotní line-up uchvátil australský party DJ Timmy Trumpet, který roztančil snad celý festivalový dav a připravil je na další výborná vystoupení. První z nich byl Marshmello, jenž zahrál své hity Happier, Numb nebo Friends. Ani vítr, který přišel v nočních hodinách pak nemohl zastavit vystoupení Meduzy. Jeho velmi očekávaný set v pozdních večerních hodinách roztančil celou Elrow at Coca-Cola Stage. Ženské DJ duo Nervo se zase postaralo o nejlepší set stage Radia 1.

Den 4 | sobota 2. července
Poslední den festivalu otevřel na hlavním pódiu DJ Robin Schulz svými sluncem protkanými hymnami včetně největšího hitu Waves. Když se pak slunce začalo schovávat za obzor jezera padesáti tisícový dav přivítal na hlavní stage posledního headlinera festivalu, švédského house DJe, Alessa. Německý král trance a techna Paul Van Dyk v Dreher Areně odehrál jeden z nejlepších setů festivalu a pak přenechal místo americké techno legendě Richiemu Hawtinovi, který k balatonské pláži přivezl chicagskou druhou vlnu techna. S blížícím se východem slunce se posledního festivalového setu ujala rumunská techno DJka Nusha a doprovodila festival ke svému závěru.

Atmosféru festivalu po celou dobu dotvářely čisté pláže s jemným pískem, které si mohl vychutnat každý návštěvník. Pobyt v areálu pak ozvláštňovaly pouliční divadelní soubory z celé Evropy svými představeními. Areálem se procházela Srbská Mirror Crew, skupina pouličních žonglérů a akrobatů oblečená v zrcadlových kostýmech nebo italský Bubble on Circus.

Exkluzivní zážitky nabídly tři unikátní VIP zóny – Las Vegas Casino, které nabízelo skvělý výhled na hlavní stage, restaurace, bary, stoly s ruletou a jedinečné noční party. The VIP nabízelo klidnou atmosféru u vod Balatonu s baldachýny, lehátky, obrovským venkovním bazénem, koktejlovým barem a plážovými párty s místními DJs. V neposlední řadě festival nabídl Safari Lodge, která byla umístěna mezi Viper presents B stage a Elrow at Coca-Cola Stage. Z ní si mohli návštěvníci užít skvělé výhledy na obě pódia, exkluzivní bary a výzdobu plnou exotických rostlin.

Jedinečný zážitek pro návštěvníky připravili scénografové z Elrow. Na festivalu nebylo více kreativně uchopené místo. Stage byla zahalena do podmořské tematiky a společně se skvělými house a techno sety Jamieho Jonese nebo Fishera, vytvořila unikátní prostor, který bylo těžké opouštět. Doplněna konfetami, třpytkami a loutkami v nadživotní velikosti byla jedním z nejúchvatnějších míst na festivalu.

Comment here