DomácíKulturaNewsZajímavostiZprávy

„Jak dlouho půjdeme, je nám fuk, hlavně se těšíme na nanuk…,“ hrdinové z Mlsných medvědích příběhů míří na pól a představují ukázku z nového filmového pásma

„Jak dlouho půjdeme, je nám fuk, hlavně se těšíme na nanuk!“ Nerozluční medvědí kamarádi, velký Nedvěd a mrňous Miška, se vrací na plátna kin ve zbrusu novém dobrodružství a míří rovnou na pól. Chlupáči s věčně hladovými bříšky se tentokrát rozhodnou neuložit k zimnímu spánku a na pozvání lední medvědice vyrazí na polární nanukový festival. Pásmo nazvané Mlsné medvědí příběhy: Na pól! režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové, které dětským divákům představí i to nejlepší z oblíbeného seriálu, vzniklo v mezinárodní koprodukci Česka, Irska, Slovenska a Polska. Do kin jej uvede 30. listopadu společnost Bioscop. U příležitosti pásma Mlsné medvědí příběhy: Na pól! vychází i kniha Vzhůru na pól!, která je aktuálně k dostání na pultech knihkupectví.

Ve více než hodinovém filmovém pásmu Mlsné medvědí příběhy: Na pól! chlupáči Nedvěd a Miška vyrážejí na pozvání lední medvědice na nanukový festival na dalekém pólu. Po cestě se potkají a vzájemně si pomohou s novými zvířecími kamarády z různých koutů světa. Podaří se jim pól najít a ochutnat mňamózní nanuky? V dalších epizodách si medvědi zavzpomínají, jaké to bylo, když dostali chuť na bramboráky, na prvotřídního jeleního kuchaře, na nečekanou návštěvu netopýra Mojmíra a na to, co se stalo, když vysbírali zvířátkům v sadu všechny švestky. Nechybí veselé chytlavé písníčky a recept na jedinečnou domácí zmrzlinu. Nanukům brum!

Mlsné medvědí příběhy mohli diváci vidět poprvé před šesti lety. Od té doby si seriál získal srdce dětí i dospělých kromě České republiky a dalších evropských zemí i v USA, Kanadě, Mexiku, Jižní Koreji nebo Číně. Širokou komunitu fanoušků mají medvědi i na sociálních sítích. „Lidé nám posílají úžasné obrázky a příběhy o tom, jak se naši věčně hladoví chlupáči stali součástí jejich života. Je to velká motivace pro náš úzký tvůrčí tým, který na projektu dělá s obrovským nasazením. Kromě knihy Vzhůru na pól! nedávno vyšla v Albi kooperativní desková hra Mlsné medvědí příběhy,“ říkají producenti Bára Příkaská a Vratislav Šlajer z Bionautu.

Pásmo Mlsné medvědí příběhy: Na pól! je určeno především nejmenším divákům, bavit se budou ale i jejich starší sourozenci a rodiče. Hlasy medvědům Nedvědovi a Miškovi propůjčili David Novotný a Lukáš Příkazký, v dalších rolích se představí například Pavla Tomicová, Jan Vondráček, Jan Cina, Zuzana Bydžovská, Pavel Neškudla či Barbora Hrzánová. Výtvarníkem filmu je Filip Pošivač, hudbu k pásmu a všem písničkám složil Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi. Filmové pásmo, ve kterém medvědí hrdinové Nedvěd a Miška ve všech příbězích pomáhají zvířátkům v nesnázích a v neposlední řadě i svým hladovým bříškům, navazuje na úspěšný povídkový film Mlsné medvědí příběhy v kinech a oceňovaný večerníček Mlsné medvědí příběhy. Součástí pásma je i epizoda Zimní spánek, která získala na Zlín Film Festivalu 2021 Cenu Déčka pro Nejlepší krátký animovaný film. Vstup pásma do kin doprovází i kniha nazvaná Mlsné medvědí příběhy: Vzhůru na póll!, kterou právě vydala produkční společnost Bionaut ve spolupráci s nakladatelstvím Došel karamel. Jejím autorem je Tomáš Končinský podle námětu Kateřiny Karhánkové, o ilustrace se postaral Filip Pošivač. Pásmo i kniha vznikly volně na motivy knih Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Velká medvědí cesta. Medvěd Nedvěd a medvídek Miška jsou postavy z knihy Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a jejich pokračování.

Producenty Mlsných medvědí příběhů: Na pól! jsou Bára Příkaská a Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentky Helena Uldrichová a Barbara Johnsonová a irské animační studio Treehouse Republic. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie, evropský program Kreativní Evropa MEDIA, irský fond Fís Éireann/Screen Ireland, irská veřejnoprávní televize RTÉ a Irish Film Industry. Více na www.medvedi.tv a www.bionaut.cz

Related Images:

Comment here