Zvlastnistyl.cz

Pramen kultury, zábavy a životního stylu

HudbaKulturaZahraničníZprávy

A je tu finále! Česko-slovenský souboj kapel rozhodnou návštěvníci koncertů a navíc mohou vyhrát permanentku na Sziget.

Hrát na Szigetu se podaří z českých kapel jen málokomu, letos je to zatím jen beatboxer a pěvák En.Dru. Doplní ho jeden z dvojice Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK). Hlasy návštěvníků tří koncertů totiž určí vítěze Jednou ranou na Sziget, který má jistotu koncertu na letošním ročníku festivalu. Ale nejen kapely mohou vyhrát o účast na Szigetu. Na každém koncertě získá také jeden z návštěvníků sedmidenní permanentku na Sziget.

Každý ze tří finálových večerů kromě finalistů, které z více než 260 přihlášených kapel vybrala odborná porota, ozdobí také svým koncertem speciální hosté:

28.4. – Bratislava, KC Dunajspeciální host Wattican Punk Ballet (Hu)
5.5. – Brno, Flédaspeciální host Lesní zvěř
6.5. – PrahaRock Café – speciální host En.Dru

Výsledek, který určí součet hlasů ze všech koncertů, bude vyhlášen v pražském klubu Rock Café. Beatboxer, zpěvák, skladatel a moderátor En.Dru, který je doposud jediným zástupcem z ČR v programu Szigetu, po svém vystoupení ohlásí vítěze celého ročníku Jednou ranou na Sziget. Letošní druhý ročník, doznal několik úprav v průběhu soutěže, kdy kvůli technickým problémům, byl koncert z budapešťského klubu A38 přesunut do brněnské Flédy. Finalové koncerty se tak odehrají ve stejných městech jako při prvním ročníku, kdy zvítězila kapela Ghost of You.ghost vitezni

Piano
Projekt Mikoláše Růžičky v roce 2012 vydává první eponymní solové album s názvem „Piano“, v roce 2015 vychází album druhé, nazvané „Piano – Theia“. Mikoláš Růžička v roce 2010 založil spolu s Jiřím Burianem indie-folkovou skupinu Republic of Two (za první desku Raising the Flag získali v roce 2011 cenu Anděl v kategorii „Objev roku“), vydali tři řadová alba (Raising the Flag, The End of War a Silent Disco a jedno remixové – United Flags). Za zmínku určitě stojí spolupráce s Janem Burianem na albech Dívčí válka, Muži jsou křehcí a Dvanáct druhů samoty.

Fúzy Múzy
Fúzy Múzy je instrumentální kapela hrající psycho-thriller, žánr založený na intenzivních emocích, inspirovaný filmem, hmyzem a psychickými poruchami. Fúzy Múzy patří k nejmladší generaci prešovských hudebních skupin. Instrumentální trio získalo za krátkou dobu existence již nominaci cenu Radio_Heads Awards za objev roku a také ocenění Nadácie Advance Investments.

En.dru
Součástí one-man-jam show je vedle samotné beatboxově-vokální improvizace i hudební improvizace s použitím tzv. loopstation. En.dru je čerstvý vicemistr světa v loopingu- Boss World Looping Championship, dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxu, vítěz Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle, mistr ČR a vicemistr světa v kategorii team beatbox s kapelou Beatburger band a dvojnásobný vítěz Czech Boss Looping contest.

Wattican Punk ballet (Hu)
Maďarsko-arménské freak dance punk duo, střid́ avě doma v Moskvě a v Budapesťi, kterétvoři ́sourozenci Karen a Gaya Arutyunyan, jinak takézakládajići ́členové legendární arménsko-ruské psychedelickékapely Deti Picasso. V jejich hudběmůzěte objevit psychedelickýrock, punkovéa tanecňi ́vyśtrělky a ulit́lýpop v kombinaci s divadelniḿ i až teatrálniḿ i triky.
Lesní zvěř
Lesní zvěř je propojení živého drum ́n ́base, jazzu a funky. Kapela se účastnila na prestižních festivalech doma zahraničí (Kaunas Jazz festival v Litvě, Jazziré v Srbsku, Eurojazz v Mexiku, Brussel Jazz Marathon v Belgii), i byla předskokanem mezinárodním hvězdám (E. Truffaz, Jazzanova), vydala skvělými kritikami je ověnčené jak eponymní debutové album, tak i druhou nahrávku Movable feasts.

ZDROJ: TZ Sziget festival

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] Od 5.5. zdražuje Sziget vstupenky a nyní kdy už jsou známá jména řady účinkujících je ideální čas k jejich nákupu. Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher, Hardwell, Sigur Rós, to je jen střípek týdenního programu, který na ostrově v centru Budapešti letos připravili. Neskutečná jízda plná zábavy, hudby, divadla a nekončící party, tak lze popsat festival Sziget. A pokud tohle chcete zažít, neváhejte, kromě zdražení je také již prodáno 75% permanentek. Druhou variantou je vyrazit na Sziget jako vítěz! O které jsme vás informovali v předchozím článku „A je tu finále! Česko-slovenský souboj kapel rozhodnou návštěvníci koncertů a navíc mohou v…“ […]

Comment here