DomácíKulturaNewsZajímavostiZprávy

Česko a strach – diskuse s Petrou Procházkovou na Metronomu

Umíme spolu ještě vést dialog? Jak se nenechat ovládnout předsudky? Veřejná diskuse Památníku ticha na téma, jak moc je politika spojená s emocemi, se bude konat v pátek 21. června v 18 hodin na Podcast stage festivalu Metronome na Výstavišti v pražských Holešovicích. Debata nazvaná Česko a strach je další v pořadí z cyklu Vysílání stanice Bubny, hosty budou novinářky a reportérky Petra Procházková a Fatima Rahimi a Tomáš Koblížek z Filosofického ústavu Akademie věd ČR. Vstup na akci je možný jen s platnou vstupenkou na festival Metronome, sestřih diskuse následně odvysílá Český rozhlas Plus.

Politika je spojená s emocemi, neměla by ale být postavená jen na nich. Stejně jako v minulosti i dnes totiž vidíme, jak tragické důsledky může mít, když se politici dostanou do role obchodníků se strachem. Debatu o tom, zda spolu ještě umíme vést dialog a jak se nenechat ovládnout předsudky, bude moderovat novinář Michael Rozsypal.

Vysílání stanice Bubny jsou od roku 2017 veřejné diskuse Památníku ticha k nadčasovým tématům velkých příběhů dvacátého století a jejich paralelám ve válkách současných, diskutované významnými osobnostmi na místě paměti. V minulosti se debat zúčastnily takové osobnosti z řad novinářů i veřejně známých osobností, jako jsou například Václav Marhoul, Jan Dobrovský, Alexandr Mitrofanov či Jakub Szantó, ale také třeba Karel „Kovy“ Kovář či Vladimir 518. V publiku tradičně zasedají studenti gymnázií a středních škol, pro letošní červnovou debatu se organizátoři z Památníku ticha rozhodli poprvé propojit s třídenním hudebním a uměleckým festivalem konaném v srdci Prahy Metronome. „Po řadě let Vysílání Stanice Bubny odbavovaného z nádraží Bubny plánujeme s Památníkem ticha více diskusí v místech, která se blíží cílovým skupinám, jež považujeme za strategické. Hostování na festivalu Metronome je dobrým experimentem s prostředím naladěným sice na jiné rytmy, nicméně vnitřně rezonujícím s tématy, jako je xenofobie či otázky stále narůstajícího antisemitismu. Další ročníky Vysílání chceme plánovat více ,site specific‘ v centrech, kde lze pracovat jak s aktuálním postojem, tak s emocemi – nejen v ladění hudby,“ říká ředitel Památníku ticha Pavel Štingl.

Vysílání stanice Bubny finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR.

Related Images:

Comment here