HudbaKulturaNewsZahraničníZajímavostiZprávy

SZIGET PŘEDSTAVUJE PRO ROK 2022 PRVNÍ ČÁST VELKOLEPÉHO PROGRAMU S HEADLINERY ARCTIC MONKEYS, DUA LIPA A KINGS OF LEON

Více než čtyřiceti jmenný seznam obsahuje i další hvězdy jako jsou Lewis Capaldi, Bastille, Jon Hopkins, Stromae, Sigrid, slowthai, Woodkid, Little Simz, Caribou, Princess Nokia, Yung Lean, Alan Walker, FKJ, Jungle, Honey Dijon a mnoho dalších

Maďarský festival Sziget se vrací po dvouleté pauze ve velkém stylu s první vlnou oznámených hvězd. Arctic Monkeys, Dua Lipa a Kings Of Leon jsou prvními headlinery, kteří se představí na příštím ročníku Szigetu. V první vlně pořadatelé přidávají do programu festivalu konaného na Ostrově svobody v centru Budapešti řadu světově známých a nastupujících hudebníků, enigmatickou Little Simz, enfant terrible britského rapu slowthaie, skotského písničkáře Lewise Capaldiho, skandinávský klenot sad-boy rapu Yung Leana a mnoho dalších… Sziget je více než hudební festival, Sziget je Ostrovem svobody a mimořádný výlet za hranice všedních dní, kde návštěvníci zažívají radost z objevování a dobrodružství!

Kromě celofestivalových permanentek jsou nyní v prodeji také varianty pro třídenní návštěvu festivalu a řada ubytovacích možností. Více informací najdete na szigetfestival.com/cz

Se zvěstmi o zbrusu novém albu přichází Arctic Monkeys, jedna z největších kapel na světě, která svou sedmou studiovou nahrávku představí právě na Szigetu. Kvartet z anglického Sheffieldu, jež naposledy koncertoval v roce 2019, už oznámil několik zastávek svého Evropského turné a Sziget tak bude jednou z prvních možností, jak nové písně party okolo frontmana Alexe Turnera slyšet.

Mezinárodní popová hvězda a kritikou oceňovaná zpěvačka Dua Lipa vystoupí na Ostrově svobody se svými hity z úspěšné desky Future Nostalgia. Grammy ověnčené album z loňského roku bylo nejdéle hrajícím číslem 1 v globální hitparádě Spotify a s řadou popových hitů jako New Rules, IDGAF nebo One kiss je Dua Lipa zaručeným zážitkem pro všechny návštěvníky Szigetu.

Trojici potvrzených headlinerů doplňují rockeři Kings Of Leon. Kapela bratrů z amerického Nashvillu je léta zásadním účastníkem všech velkých festivalů a zajistí, že i příští Sziget vybouchne pravou rock’n’rollovou energií. Letos vydali jako první kapela na světě nové album When You See Yourself ve formě NFT a s písněmi známými po celém světě jsou zaručeným hitem Szigetu 2022.

VÍCE NEŽ 40 JMEN

ARCTIC MONKEYS
DUA LIPA
KINGS OF LEON
******
LEWIS CAPALDI
STROMAE
BASTILLE
ALAN WALKER
CARIBOU
WOODKID
FKJ
JUNGLE
JON HOPKINS
SIGRID
SLOWTHAI
RONNIE FLEX & THE FAM
RILÈS
PRINCESS NOKIA
YUNG LEAN
LITTLE SIMZ

BEABADOOBEE
CLUTCH
FONTAINES D.C.
YVES TUMOR &AND ITS BAND
INHALER
BADBADNOTGOOD
SEVDALIZA
HONEY DIJON
BOB MOSES (club set)
FLOATING POINTS
NGHTMRE
ALICE MERTON
LOLA MARSH
JADE BIRD
VIAGRA BOYS
ICEAGE
BLACK HONEY
GIANT ROOKS
TOKIMONSTA
APASHE
TSHA
JOHN TALABOT
TAAHLIAH

Během let se na Szigetu představily největší jména hudebního světa včetně takových hvězd jako David Bowie, Oasis, Post Malone, Florence + the Machine, Radiohead, Foo Fighters, James Blake, Ed Sheeran, Kendrick Lamar a spousta dalších. Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je přivést během 6 dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů! Sziget však není jen o hudebních zážitcích: je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách! Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Protože Sziget v maďarštině znamená „ostrov “, samotný festival Sziget se nachází na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Jeho cílem je oslava diverzity sbližováním lidí ze všech koutů světa a vytvářením prostoru pro svobodné vyjádření, kde mohou návštěvníci zažít únik z každodennosti. Život na festivalu nezastavuje. Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu. Sziget si však můžete užít i jinak než na koncertě. Ať už navštívíte některou z besed a přednášek, zhlédnete některé z divadelních představení nebo se rozhodnete si zasportovat či jen odpočinout na pláži, vyžití na Szigetu najdete vždy.

Comment here