ČlánkyReporty

Report – T.O.K Lucerna Music Bar

Dne 27.04.2011 v klubu Lucerna Music Bar vystoupil jamajský kvartet T.O.K, který byl v ČR k vidění již po druhé. Poprvé svoje umění tato jamajská čtyřka předvedla na open air festivalu RealBeat Reggae Ethnic Session, kde se jim povedlo v rytmu svého energického dancehallu rozskákat snad každého návštěvníka festivalu.  Po tomto úspěchu se pořadatelé rozhodli je do ČR znovu pozvat.

RealBeat - 2010 - 2.července - 38Hlavním rozdílem oproti minulému vystoupení bylo, že zatímco na RealBeat přijeli s kapelou 303 band, tak v Lucerně jim support dělal DJ. To však nijak neubíralo na atraktivitě ani kvalitě koncertu. Klub se otvíral v 20:00, a když jsem tak okolo 20:45 dorazil, Lucerna byla téměř prázdná. Mírně mě to překvapilo, i přes to, že devět hodin večer je celkem brzo, při podobných koncertech ve všední den často byla Lucerna v tento čas mnohem více zaplněná.

Akci zahajovala pražská DJská formace Roccaflex, DJs Mr Andel, Herby Boy a Scarface. Roccaflex hráli především dancehall, v jehož duchu se totiž nesl opravdu celý večer. Klub se v průběhu jejich hraní postupně zaplňoval, když pak na pódium dorazil Mad Coffin (alterego Mr. Cocomana) přesunulo se blíž k pódiu více lidí, přesto většina z nich pouze poslouchala. Mad Coffin zahrál několik svých dancehallových songů.

T.O.K. - Lucerna Music Bar ID:02Mad Coffina a Roccaflex vystřídal DJ Babylon Rocker, při jeho hraní se publikum pomalu začínalo dostávat do varu a prostor okolo pódia se plnil. Po chvíli hraní se na pódiu objevila dancehall queen(nebo spíše princess ??:-)), ta po ukázce svého umění vyhlásila soutěž a vytáhla na pódium dvě dobrovolnice.  Jejich úkolem bylo co nejlépe napodobit její pohyby a v průběhu soutěže se obě dobrovolnice dobře naučili předváděný tanec. Po vyhlášení vítězkyně zahrál Babylon Rocker ještě několik songů, poté se ale na pódium již chystali T.O.K. V té době byla lucerna již obstojně naplněna a poté, co Admirál Kolíbal vyhlásil příchod T.O.K a vyzval všechny, aby přišli blíže k pódiu, jejich DJ pustil první písničku a za hlasitého povzbuzování nastoupili T.O.K na pódium. Ti pak rozjeli show ve velkém reggae-dancehallovém stylu a roztančili celou Lucernu. Lidé znali mnoho jejich hitů (např. Marihuana, Footprints) a ty největší zpívali spolu s nimi. Podpora, kterou massive vytvářel, by se dala směle srovnat s tou u dalších hvězd, které v Lucerně vystupovali v minulosti a Lucernu prakticky vyprodali. Český massive se členům T.O.K líbil natolik, že v průběhu koncertu několikrát zaznělo, jak jsme všichni skvělí, ale hlavně, že příští rok přijedou znovu, což určitě potěší nejednoho z nás. Po druhém přídavku rozdali mezi publikum jejich CDčka a podepsané plakáty. O afterparty se postaral opět DJ Babylon Rocker, ale vzhledem k tomu, že byl všední den a T.O.K skončili okolo půl jedné, více jak polovina lidí odešla.

T.O.K. - Lucerna Music Bar ID:10Zážitek z koncertu T.O.K je něco úplně jiného, než máte možnost slyšet od jiných jamajských hvězd. Zpěvácký kvartet jamajčanů zpívající reggae a dancehall, je totiž velmi ojedinělý koncept. Na koncertu T.O.K máte tak možnost vidět velmi živou a energickou show. Slyšet tyto čtyři výborné a skvěle sehrané zpěváky v hitech, kde skvěle využívají jejich potenciál výbornými vokály a kombinací hlasů jednotlivých zpěváků. Myslím, že můžeme být všichni rádi, že si oblíbili český reggae massiv.

Comment here