ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

STEPHEN MARLEY vystoupí v Praze… JIŽ DNES VEČER!

Již dnes večer, tj. ve středu 30. května, přijede do Prahy zpěvák a producent Stephen Marley se svou kapelou. Jedná se o jeho českou premiéru, v
rámci které představí nejen své loňské album The Revalation Pt. 1: The Root of Life, za které získal Grammy za nejlepší reggae album roku 2011 (Stephenova už osmá Grammy!), ale i jeho pokračování The Revelation Pt. 2: Fruits of Life, které vychází v červnu 2012.
Netřeba snad připomínat, že Stephen je druhým synem Boba Marleyho a jeho manželky Rity. S muzikou tak logicky žije prakticky od narození. První vokály nazpíval už v osmi letech k písničce „Sugar Pie“ pro rodinnou skupinu Ziggy Marley & The Melody Makers, které byl poté dlouhá léta součástí.

Stephen je v současnosti vedle Damiana a Ziggyho asi nejaktivnější superstar z celého rodinného klanu. Vedle vlastní tvorby je ale Stephen Marley také vynikající a vyhledávaný producent, který stál nejen za třemi alby svého bratra Damiana Marleyho, ale i za unikátní kolekcí Chant Down Babylon, která v roce 1999 představila revolučně eklektické remixy hitů Boba Marleyho v předělávkách od takových jmen, jako jsou Erykah Badu, Lauryn Hill, Steven Tyler & Joe Perry, Guru, Chuck D nebo třeba The Roots, kteří mimochodem v srpnu také zamíří do pražské Lucerna Music Baru!

Stephen Marley přijede se svou kapelou do Čech v rámci 9ti-týdenního evropského turné k zbrusu nové autorské desce The Revelation Pt. 2: Fruits of Life. Zcela jistě se ale v Lucerně dočkáme i materiálu z předchozího alba Mind Control, které získalo Grammy hned dva roky po sobě za regulérní i akustickou podobu.

Tento naprosto jedinečný koncert bude také oficiální warm-up k festivalu Rock for Churchill, který proběhne 24-25. Srpna 2012. Headlinerem festivalu bude jamajská legenda Horace Andy (u nás známý hlavně jako hlas Massive Attack). Vedle něj vystoupí ve Vroutku i takové hvězdy, jako jsou Tito & Tarantula, NZ Shapeshifter, Dub Pistols, The Freestylers soundsystém nebo mexičtí Panteon Rócocó. V klubu proto bude možné pořídit lístek na festival za bezkonkurenční cenu. Více o festivalu najdete na www.rfch.cz

Lucerna Music Bar otevře své dveře ve 20h a jako předskokan vystoupí jamajský zpěvák Gavinchi a domácí selektor Major P, Herby Boy a Rollandblow feat. MC Zaggamuffin.
Koncert hlavní hvězdy začne ve 22h. Nenechte si tuto událost ujít, nemusí se už zopakovat.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

 

Comment here