Články

Pozvánka/Profil: Ras Zacharri

Dnes ve čtvrtek 30.5. vystoupí na své premiéře v klubu Cross jamajský zpěvák Ras Zacharri. V ČR poprvé vystoupil v roce 2011, kdy organizátoři a djský soundsystem Pilsen Ragga využil příležitosti a po Zacharriho zrušeném koncertu jinde v ČR ho pozvali na koncert v Plzeňském klubu Neutral. Že to byla akce velmi povedená, může potvrdit každý, kdo tam byl a to Ras Zacharri vystupoval ‚pouze‘ s DJ v zádech. Zato dnes v klubu Cross mu Pilsen Ragga domluvili i backing band – Zero Gravity Band, bude se tedy rozhodně na co těšit.

My Vám v pátek nebo v sobotu z této akce přineseme report a možná i nějaké to video, tak kontrolujte stránky nebo facebook a zajisté se dočkáte. Teď už nezbývá nic jiného, než si dát životopis Rase Zacharriho od Pilsen Ragga.

Zacharri se narodil v roce 1979 v Border, St Andrews na Jamajce pod pravým jménem Bogle Broadie. Hudba byla součástí jeho života již od mládí. Ve svých 17 letech vytvořil několik nahrávek, které ale nebyly oficiálně vydány.

V roce 2000 vydal svou první desku pod pseudonymem Dj Bogle s písní Irish Moss na Stumpy Productions labelu. Song byl často pouštěn na místních rozhlasových stanicích, např. Irie FM a další. Současný pseudonym Zacharri dostal od samotného Buju Bantona. Zacharri začal spolupracovat se Starr Gate crew a Roots Garden Records, která vydala singl s názvem When Jah Wrath.

V roce 2006 natočil celosvětový singl s Lucianem – River Jordan. Následovaly velice úspěšné nahrávky pro Foundation Sound – Lion inna Jungle, One People Production – Rise ma People, atd. Po několika živých vystoupeních a nahrávkách ve Velké Británii se vrátil na Jamajku, kde vydal své nové 7″- Herbs Man a Ruff Road featuring Natty King pod Shem Ha Boreh Records. Úspěšně vystupoval nejen po USA, ale i po celé Evropě, Japonsku, Karibiku a v mnoha dalších zemích.

V roce 2009 vytvořil novou skladbu Greetings Tenastelin vydanou na Roots Garden Showcase Part 2 (Roots Garden Records) a 7″ No Violence/Pagan Eyes feat Tiwony na No Violence riddim under SHem Ha Boreh Records. V roce 2009 vydal své debutové album Herbsman, na kterém nalezneme takové „pecky“ jako pilotní Herbsman, dále Dem A Fight I, Gun Boom & Bullets a mnoho dalších. Na albu hostovali i známí umělci jako Luciano, Gregory Isaacs a Natty King. Toto album sklidilo velký úspěch, který dodal Zacharrimu energii do další práce a tak po dvou letech, v roce 2011, vydal album New Horizon. Na této desce se nachází mimo jiné hit Free Up Time a také povedená spolupráce s Earl 16. Obě desky vydala společnost Shem Ha Boreh Records.

Zatím posledním Zacharriho počinem je očekávané album z roku 2012 pojmenované Zachharri & Roomate – Rootstep. Na tomto albu vyšel již dlouho známý hit Jah Rule. Jak již název alba napovídá, deska úspěšně kombinuje prvky roots reggae a dubstepu. Album vyšlo na labelu King Dubbist. Na jaro roku 2013 chystá Zacharri Evropskou tour, v níž nemůže chybět ani Česká republika, těšme se, bude to show…“

Comment here