Články

Report/Video: Ras Zacharri & Zero Gravity Band

Jak jsme již prozradili v pozvánce na tento koncert, ve čtvrtek 30.5. vystoupil v pražském klubu Cross jamajský zpěvák Ras Zacharri. Toto vystoupení a dvě další na území ČR jsou pořádané Pilsen Ragga a jsou součástí Zacharriho evropského turné.

Před samotným kocertem se za Djským pultem o zábavu staral Selecta Feel-It [Pilsen Ragga]. Začátek koncertu byl stanoven na 23:00 a ještě okolo desáté zel parket hlavní stage prázdnotou. To se ale v příští půl hodině rychle změnilo a v době avizovaného začátku bylo plno. Začátek se ale nekonal, jak tomu bývá hlavní hvězda měla menší zpoždění a koncert tak začal o půl hodiny později.

Když na pódium nastoupila kapela Zero Gravity Band, složená ze členů českých reggae kapel kde převahují členové Jahtec Jammin Job, prostor hlavní stage se zhustil. Kapela si dala zahřívací riddim a pak navázala dalším, na jehož začátku nastoupil Ras Zacharri. Jamajský zpěvák s dready v turbanu, typickém pro Bobo Shanti, využil maximum z malého prostoru na pódiu a zahájil písní Jah Inna Mi Heart. Koncert plynul střídajícím se tempem mezi dubem a reggae. Zazněly písně Herbsman, Jah Rule, No Bad Mind, Free Up Time, Roll Up A Next Spliff. V druhé půli koncertu si dokonce turban sundal a nechal si dready rozpuštěné. Na čtvrteční večer se nakonec sešel opravdu velký masiv a tak i odezva byla bouřlivá, když po půlce písně odešel do zákulisí a nechal kapelu dohrát riddim. Po chvíli si mikrofon vzal do ruky Elvis, promotér Pilsen Ragga, a vyzval všechny, aby si jeho přídavek zasloužili, což samozřejmě nebyl problém. Po poslední písni již nenávratně zmizel v zákulisí a kapela s ním.

Afterparty se nesla převážně v dubovém rytmu v režii  Substandard sound a Dread K. Koncert se velice vydařil, takováto událost ve všední den a zadarmo? A řekl bych že to již říká vše, takže u příštího reportu nashledanou.

Comment here