ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

FOTOREPORT: První fotky z ostrova svobody aneb Sziget 2013

Dalo by se říct, že oficiální první den festivalu Sziget 2013 na hlavním pódiu započal vystoupením brita ALEXe CLARE, v podvědomí lidí známý asi především svým hitem Too Close a svým velmi charakteristickým hlasem. Sympatický vousatý chlápek, jehož muzika musí lahodit snad každému uchu, přitáhl k Pop-Rock Main Stage první větší davy.Předskokanem a přilákávačem davu chvíli před britskou kapelou SKUNK ANANSIE byly pohyblivé hodiny. Po bližším pohledu to nebyly figurky, ale živí lidé hrající si na typické hodinové postavičky, které oznamují kolik že je právě hodin. Bylo přibližně půl šesté. Za čtvrt hodiny pak už vtrhla na pódium zpěvačka Skin. Díky grimasám, které nemá ani žádná ze slavnějších hvězd, a zběsilému hopsání po pódium si jejich vystoupení zaslouži statut nezapomenutelný. Vrcholem všeho byl zpěvaččnin „výlet“ mezi fanoušky.

DIE ÄRZTE, jak již jejich název říká, jsou staří známí z Německa. Čistý neměcký punk, nové hity i ty starší, k mé osobní radosti zazněla i Unrockbar. Publikum se náramně bavilo.

Z kultůry jsme první den navštívili takový jakýsi nafukovací hrad- LUMINARIUM. Jedním slovem- WOW. Propracovaná světelná show a k tomu klidná relaxační hudba, místo nejen na odpočinek a hlavně nevšední zážitek. Asi jako celý Sziget festival.

Každý den po dobu konání festivalu se před Pop-Rock Main Stage konají velkolepé párty- tou první z nich byla balónková párty. 10 000 nafukovacích balónků z rukou návštěvníků bylo v jednu chvíli vypuštěno a z jasného modrého nebe se rázem stalo moře tisíců barevných plovoucích kuliček.

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here