ČlánkyDomácíHudbaKulturaZajímavostiZprávy

Dovádivou koncertní show plnou „rokenrolu pro děti“ představí kapela Pískomil se vrací s Michalem Malátným

Dovádivou koncertní show plnou „rokenrolu pro děti“ představí kapela Pískomil se vrací v sobotu 23. listopadu v 15 hodin v Lucerna Music Baru v Praze. Jako host kapely vystoupí frontman skupiny Chinaski Michal Malátný, který zazpívá hitovku Malý tvor z aktuálního Pískomilova alba A kdy už tam budem? a několik dalších skladeb. Pískomil se vrací na koncertě zahraje také několik zbrusu nových písniček z připravovaného alba, jako je Doba ledová inspirovaná úspěšnou filmovou sérii nebo První, komu se to líbí o facebookovém kamarádství. Děti budou mít možnost si s postavičkou Pískomila a jeho kamarády v barevných kostýmech na pódiu zazpívat i zatancovat a vzhledem k rockovému rytmu většiny písniček se pobaví také jejich rodiče.

Show kapely Pískomil se vrací nabídne živé hraní, taškařici s dětmi a šťavnaté songy. Pískomil na koncertě naučí děti nový originální tanec, ukáže, jak se pořádně skáče do kaluží, jak správně fandit nejlepšímu kamarádovi či vysvětlí, co je to protestsong. Písničky jsou zábavné, kladou důraz na interakci s dětmi a nenechají je v klidu. „Děti co nejvíce zapojujeme do naší show, bereme je na pódium, aby měly pocit, že jsou na chvíli součástí naší kapely,” říká zpěvačka Pavoučí Kája alias Karolína Dytrtová. Název kapely Pískomil se vrací vypráví příběh fiktivního Pískomila neboli „Pískouše“. Ten utekl z klece a vrací se k dětem, kterým spolu se svojí čtyřčlennou bandou přináší veselé „pís(k)ničky“ s vtipnými, jednoduše zapamatovatelnými avšak nápaditými texty s výraznou rockovou linkou. „Pískomil není žádná krotká myš. Je to borec, má rád pořádnou muziku a nebojí se koček. Až vyroste, chce být rapperem, nebo alespoň prodavačem na benzínce,“ upřesňuje Pavoučí Kája. Pískomil se vrací ve svém repertoáru a na živých koncertech aktuálně spolupracuje se zpěvákem Chinaski Michalem Malátným. „Koncerty pro děti s Pískomilem mě baví, je to vždy osvěžující zážitek a zároveň čirá radost. Děti vám nic nedají zadarmo, rychle vám ukážou, co se jim líbí a co ne. Je to úplně jiný model práce než hraní či skládání pro dospělé. Je to dobrodružství,“ říká ke spolupráci Michal Malátný. Videoklip k písničce Malý tvor, kterou Michal Malátný vedle dalších skladeb na koncertě zazpívá, režírovala Mária Procházková.

Malí posluchači mají navíc možnost soutěžit o narozeninový koncert, který pro ně Pískomil se vrací uspořádá třeba u nich doma. Stačí si pořídit aktuální Pískomilovo cédéčko A kdy už tam budem, pečlivě si prohlédnout jeho obal, najít názvy čtyř měst či obcí, odkud členové kapely Pískomil se vrací pocházejí a odpověď poslat na soutez@piskomilsevraci.cz. Výherce bude vylosován v průběhu pražského koncertu v Lucerna Music Baru. Vstupenky na koncert Pískomil se vrací lze zakoupit v předprodeji na stránkách Lucerna Music Baru za 150 korun, na místě za 180 korun. Více informací o kapele Pískomil se vrací na www.piskomilsevraci.cz

Členové kapely Pískomil se vrací:
Onďatra (Ondřej Pečenka, kytara – bicí – kachon ) Většinou si pohvizduje, zaštipuje rajčata, hladí kočku nebo bubnuje vařečkama do gauče, to ho asi právě napadla nová písnička. Na koncertech hraje na kytáru, bubny nebo kachón. To je taková velká krabice se vzduchem. Autor projektu Folk3mail, zakládající člen a bývalý kapelník skupiny Kašpárek v rohlíku.

Pavoučí Kája (Karolína Dytrtová, zpěv) Umí vyloudit nejtenčí tón, tenčí než pavoučí sítě. Umí pohladit po duši. Moudré sovy, když ji slyší, odlétají zpět do Athén. Věnuje se produkci Pískomila a s Kristýnou Kudrnáčovou kabaretnímu projektu Myštet. Pavoučí Kája byla původně spolu s dalšími členy kapely součástí Kašpárka v rohlíku, k čemuž říká: „S Kašpárkem si nekonkurujeme a respektujeme se. Děláme to již dva roky každý po svém a hlavně, dobrých kapel pro děti není přece nikdy dost!“

Kyti de le Rocha (Kristýna Kudrnáčová, zpěv) Kyti De La Rocha, ta porazí i hrocha! Vostrá holka, ale nemějte strach. Miluje všechny děti a na svý nejlepší kámošky dokonce nedá vůbec dopustit. Herečka a zpěvačka, objevila se také v rockové opeře Antigona či lyrikálu Kudykam. Je členkou pohybového divadla Veselé skoky.

Filip Konopásek (Filip Nebřenský, různé nástroje)Umí vyloudit nejhlubší tón z celé kapely podobný troubení zaoceánského parníku. Vychovává už tři děti a všechny se rády povinně učí zpívat. Filip hraje na všechny nástroje, co vás napadnou. Během obědové přestávky se naučí na další. Multiinstrumentalista a člen hudební skupiny Hm…a Bombarďák.

ZDROJ: TZ 4PRESS

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here