ČlánkyDomácíHudbaKulturaZajímavostiZprávy

MISTŘI PERUÁNSKÉHO STYLU CUMBIA POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE

Českým fanouškům latinské kultury se představí premiérově peruánská skupina Cumbia All Stars, která sdružuje ty nejlepší umělce peruánského stylu cumbia. Tento hvězdný tým, přezdívaný jako „peruánský Buena Vista Social Club“, bude v létě vůbec poprvé koncertovat v Evropě. Večírek napěchovaný temperamentní latinskou hudbou a tancem proběhne ve čtvrtek 1. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

Členové Cumbia All Stars patří mezi tvůrce peruánského stylu cumbia, který se také nazývá chicha. Muzikanti, kteří v kapele působí, přišli z legendárních peruánských kapel Juaneco y su Combo, Los Mirlos, Los Diablos a dalších. Po čtyřiceti letech se konečně spolu setkali, aby evropským fanouškům představili hudbu, na jejímž vzniku se sami podíleli. Během jejich koncertu si užijete nejznámější písně i zapomenuté klenoty repertoáru hudby chicha. Můžete se těšit na typický sound latinských melodií, libozvučné kytarové linky a energické beaty perkusí.

Hudební vlna stylu cumbia byla fenoménem, který se mohl odehrát pouze během uvolněných 60. let v Peru. Cumbia je produkt bouřlivého prostředí dekády znovuobjevené svobody, který vznikl ve vzdálených městech Amazonie mezi potomky imigrantů, kteří dali zrod specifickému hudebnímu žánru. Ten je dnes nedílnou součástí peruánské identity – Cumbia Huaracha, Amazonská Cumbia anebo jednoduše Chicha.

Cumbia All Stars:
Lucho Carrillo (zpěv), Lucho Reyes (kytara), Héctor Bustamante (kytara), Manuel Pecho (baskytara), Dante
Reyes (bicí), Enrique Yllescas (timbales), Ernesto Cadenas (congas) Vstupenky bez poplatku jsou v předprodeji za 350 Kč na pokladně Lucerna Music Baru, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream navýšené o poplatky prodejce. Vstupenky můžete pohodlně zakoupit online přímo na webu klubu www.lucerna.musicbar.cz a Facebooku. Cena na místě 450 Kč.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here