HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

V programu Szigetu jsou nově nejen Die Antwoord, Skunk Anansie a Afrojack, ale také kompletní program World Music Stage

Program Szigetu se obohacuje o jména jako Afrojack, Die Antwoord, Skunk Anansie, Troyboi a mnoho dalších. K tomu přidává kompletní program scény, která se věnuje hudbě ze všech koutů světa. Tu otvírá koncert hvězdné zěvačky Buika, nasledovaný jmény jako Goran Bregovič Wedding and Funeral Band, Leningrad, Rachid Taha a dalšími umělci z celého světa.. Festival totiž nabízí obrovské množství hudebních žánrů od světový hvězd, přes EDM, rock, jazz až po world music a další nehudební aktivity jako je nový cirkus, pouliční divadlo a další. Sziget se koná v Budapešti 10.-17. srpna 2016. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dispozici jen do 5. května.

Mínus první den aneb 10. srpna
Mnoho zajímavých míst na Szigetu můžete už předem objevovat na festivalové mapě. Areál Szigetu je rozlehlý ostrov na kterém v každém zakoutí na vás čeká něco zajímavého a zábavného. Srdcem ostrova je samozřejmě hlavní pódium. To bude patři na první večer (-1 den aneb 10. srpna) jihoafrické rap-rave skupině Die Antwoord a Skunk Anansie, kteří se na festival vrácí už po několikáte svoji se velkolepou rockovou show.

https://www.youtube.com/watch?v=uMK0prafzw0

Afrojack a další hvězdy v programu
afrojackHolandský DJ a producent Afrojack, který již získal i cenu Grammy, se určitě postará o skvělou párty, stejně jako duo DVBBS sebou přinese vysokoenergickou show, kterou si na Szigetu musíte zažít. Szigeťani mohou taky oslavit výročí zrození punku, a to s Marky Ramonem a jeho Blitzkrieg, zatímco Troyboi, jeden z nejvíce střežených tajemství jihovýchodního Londýna se vynořil ze stínu a teď ovládne ne jen hudební průmysl, ale i Sziget 2016. Fanoušky EDM by mělo zajímat, že dorazí i rusko-německý nositel Grammy ZEDD a přes oceán přiletí roztančit fanoušky Carnage.

World music stage
Z programu na Wold Music Stage si nenechte ujít koncert mallorské zpěvačky vystupující pod jménem Buika. Četná ocenění jen dosvědčují její výjímečnost a World Music stage nemohl začínat lepším koncertem. Velmi očekávaní jsou taky Leningrad, kteří ještě víc rozpálí horké srpnové dny. U nás velmi populární Goran Bregovič Wedding and Funeral Band opět přinesou skvělou energii s originálními tóny cikánské dechovky a tradiční bulharskou polyfonií, což zajišťuje výbornou atmosféru i tanec. Stejně tak známí v ČR je i fantastické finská formace Värttinä nebo alžírský zpěvák z Francie Rachid Taha. Jeho hudbu ovlivňují různé styly jako rock, elektronika, punk a rai. Za pozornost stojí i další jména jako jsou Pannonia Allstars Ska Orchestra, Baro Drom Orkestar, Django Lassi, The Džambo Aguševi Orchestra, Enzo Avitable, Fanfare Ciocarlia, Systema Solar.

Pocítit skutečnou atmosféru festivalu Szigetu, největšího hudebního festivalu ve střední Evropě, probíhájícího v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Je pomocí jednoho videa podle mého mínění skoro nemožné. Podívejte se přesto na oficiální aftermovie shrnující sedm neuvěřitelných dní ročníku 2015. A posuďte sami zda si chcete nechat ujít ojedinělí živatní zážitek a nebo si letos naplánujete dovolenou v maďarsku? Osobně jsem měl možnost již třikrát festival navštívit a mohu ho jen doporučit.

https://www.youtube.com/watch?v=EsUfKeepyPk

Zaujal vás festival Sziget, chcete zjistit více o festivalu, který jako zatím jediný v historii je dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014 a za rok 2015 získal ocenění „Best Line-up“. Sziget pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti více než 400 000 fanoušků z nejméně 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2015 bylo i přes navýšenou kapacitu hned třikrát vyprodáno. Redakce zvlastnistyl.cz navštívila poslední tři ročníky a tak v archivu magazínu najdete řadu článků a reportů, veškeré informace o letošním ročníku můžete také majít na oficiálních webovích stránkách festivalu.

ZDROJ: TZ Sziget festival

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here