DomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Kapela Civilní Obrana představuje nový videoklip To Dokáže Chlap

Civilní obrana natočila videoklip k písni To dokáže chlap z posledního alba Zlatá deska. Režie se ujal uznávaný tvůrce hudebních videoklipů Radim Věžník. Video vzniklo v pražské restauraci Amano a hlavní roli ztvárnil herec Filip Kaňkovský.

Album Zlatá deska vyšlo v listopadu loňského roku a jedná se v pořadí o čtvrté studiové album. Nahrávka se skládá především z písniček, ke kterým „Civilka“ dříve vydala videoklipy, jež mají na YouTubu až miliony zhlédnutí. Skladby na Zlaté desce jsou také ozkoušené hraním a reakcemi fanoušků na koncertech. Nyní se trojčlenná kapela rozhodla doprovodit album videoklipem k písničce To dokáže chlap. Proces vzniku přibližuje frontman Marek Calík následovně. „Tahle písnička je pro nás hodně důležitá, vyšla na poslední desce, fanoušky na koncertech moc baví, takže natočit klip byla skoro povinnost,“ říká a dodává: „Mam radost ze spolupráce s hercem Filipem Kaňkovským, který svoji roli zvládl s naprostou sebejistotou.“

Klip To dokáže chlap vznikl pod režijním vedením Radima Věžníka, úspěšného režiséra a autora řady videoklipů. Na svém kontě má spolupráci například s kapelami Slza, The Switch, Xindl X a realizoval projekty pro rádio Evropa 2 nebo televizi Nova. Scénář i text se týkají partnerských vztahů, jelikož muži kvůli ženám zvládnou obvykle téměř vše, ale je potřeba to řádně vyzkoušet. Ústřední roli ztvárnil herec, komik a člen Činohry Národního divadla Filip Kaňkovský známý ze seriálů Případy 1.oddělní, Čtvrtá hvězda nebo Policie Modrava. „Natáčení jsem si užil, je to dobrá písnička, scénář byl vtipnej a kluci z kapely jsou moc fajn. Což je skoro unikátní spojení a přeju Civilce hodně štěstí“, dodává Kaňkovský.

Videoklip má u fanoušků úspěch a za krátkou dobu získal na YouTube přes 100 000 zhlédnutí. Kapela nový počin zveřejnila na začátku března. Krátce na to byl zaveden vládou nouzový stav kvůli koronaviru a Civilní obrana musela odložit i březnové turné a koncerty posunout na podzim.

O kapele
„Civilka“ hraje kytarovou muziku doplněnou o elektronické samply. Kapela odehrála stovky koncertů po celé České Republice a Slovensku, desítky účinkování na předních českých festivalech jako Votvírák, Sázava Fest, Trutnov Open Air, Přeštěnice Music Festival, Natruc a dalších. Skupina má za sebou turné s kapelami Mandrage, Wohnout nebo Rybičky 48. Celkem vydala Civilní obrana čtyři studiová alba a několik samostatných singlů s videoklipy. Koncerty jsou protkané energickou show, uměním komunikovat s publikem, pódiovými efekty a perfektně podanými výkony.

Přesun koncertů Zlaté tour:
19.9. České Budějovice – K2
23.9. Praha – Rock Cafe
24.9. Brno Melodka
26.9. Kutná Hora – Česká1

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here