ČlánkyHudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

The Prodigy, Calvin Harris, Wu Tang Clan a mnoho dalších na festivalu Balaton Sound

Balaton Sound je jeden z největších evropských open air festivalů, zaměřených na elektronickou hudbu už ohlásil řadu headlinerů pro letošní ročník. Pro všechny fanoušky taneční hudby by měl být zajímavý fakt že 14. dubna je poslední termín kdy se prodávají celofestivalové vstupenky za nejnižší cenu (Eventim). Kdo tedy bude fanouškům hrát? Z potvrzených jmen můžeme vyzdvihnout jména jako The Prodigy, Calvin Harris, Armin Van Buuren, Justice či Wu-Tang Clan. To jsou některá již zveřejněná jména maďarského festivalu na břehu jezera Balaton. Pokud tedy patříte mezi milovníky taneční a elektronické hudby nabízí se v polovině července neuvěřitelný prodloužený víkend.

Plážový resort Zamárdi hostí Balaton Sound festival již sedmým rokem. Začíná 11. července a bude trvat čtyři dny nonstop. Balaton Sound získal ocenění jako nejlepší evropský festival roku 2012 v kategorii „Best Medium-Sized Festival“ v prestižních evropských cenách European Festival Awards. První ročník se konal v roce 2007 na jižním břehu jezera Balaton, kde se koná dodnes. Během několika ročníku si vydobyl pevnou pozici mezi tanečními festivaly v Evropě a hrají na něm DJs z celého světa od hvězd až po zcela nové talenty. Každoročně se sjíždí přes 90 000 fanoušků elektronické hudby. Festival byl založen a je spolupořádán organizátory slavného Sziget festival.

Pro ty co se v tuto chvílli rozmýšlí, jaký festival si na letošní letní sezonu vybrat přiblížíme několik hlavních jmen nabitého lineu-pu který organizátoři letos připravily. A tak začnu od již zmíněných The Prodigy jejich vystoupení je pro většinu velkých festivalů a hlavních scén nezbytností, což jen potvrzuje 25 milionů prodaných alb a neupadající popularita. Pravděpodobně nejvíce populární britská elektronická formace překvapila fanoušky, když před dvěma lety vydali koncertní album. Kromě klasických hitů uslyšíme také novinky z nového alba „How To Steel a Jet Fighter“.

Wu Tang Clan, jedna z nejdůležitějších hip hopových formací rozhodně patří do hudební historie. Toto New Yorské hiphopové uskupení se dalo dohromady v roce 1993, takže letos oslaví 20té výročí existence a k tomu připravují i novou desku. Na Balaton Sound vystoupí v kompletní sestavěvyjma ODB a těšit se můžete na průřez celou jejich tvorbou. electrou house a tento rok dorazí do Zamárdi s úplně novým programem.
Calvin Harris patří mezi největší jména současné mainstreamové elektronické scény. V loňském roce předvedl na Balaton Sound skvělou show a letos jeho singl „We Found Love“, na kterém spolupracovat s Rihannou, získal Grammy. Tento skotský DJ produkuje perfektní party hity s prvky electrou house a tento rok dorazí do Zamárdi s úplně novým programem.

Zdá se, že všechny hity napsali švédové, ale pravděpodobně největší z nich je Avicii, DJ a producent žádaný po celém světě. Jeho tracky lze slyšet na každé párty od zassněženého Laponska až po červencovou pláž na břehu Balatonu. Ti, kteří se zůčastnili jeho show v loňském roce, si to letos rozhodně nenechají ujít … a kdo chyběl, má příležitost napravit svoji chybu.

Pěti násobný vítěz Grammy, hvězda hip-hopu a R&B, to je Cee Lo Green. V současnosti asi nejkreativnější hitmaker v USA. Každé větší pop rádio má v rotaci některou z jeho skladeb, jako jsou Fool For You, Fuck You nebo Crazy. A pro Balaton Sound Cee Lo Green slíbil mega party.

Nerad bych vás zatěžoval dlouhým článkem, proto vám na závěr prozradím, že veškeré podrobnosti najdete na stránkách festivalu www.balatonsound.cz. Abych na nikoho z hlavních hvězd nezapomněl a vy jste měli možnost rychlého přehledu doporučuji nejdříve shlédnout následující videa.

http://www.youtube.com/watch?v=GPsuuj1JwDo
http://www.youtube.com/watch?v=v_MlfGQrH9E

ZDROJ: TZ Balaton Sound

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (2)

  1. […] Tiskové zprávy: The Prodigy, Calvin Harris, Wu Tang Clan a mnoho dalších na festivalu Balaton Sound […]

  2. […] sobota 12.7. – Wiz Khalifa (USA), Sebastian Ingrosso (S), Irie Maffia neděle 13.7. – Armin Van Buuren (NL), Steve Angello (S) a Azealia Banks […]

Comment here