AkcíČlánkyFotoreportyReporty

Report/Foto: Alice Francis poprvé v Praze!

Ve čtvrtek, 7.11. se v Lucerna Music Baru (LMB) odehrál elektroswingový večírek, který lákal posluchače na jméno Alice Francis. Tato ještě relativně novopečená elektroswingová hvězda, které je přezdíváno královna elektroswingu, se po vystoupení v Brně přijela podívat také do Prahy na svojí vůbec první návštěvu. Definice královny elektroswingu je celkově přesná i proto, že samotný král Parov Stelar s ní spolupracoval například na remixu její písně Shoot Him Down.

Brány klubu se otevíraly tradičně v 20:00 a první warm-up v 21:00 obstarali Dj Mackie Messer & Mário Bihári. V době začátku koncertu byl skoro každý kout Lucerna Music Baru zaplněn lidmi dychtícími po kvalitním elektroswingovém zážitku. Již velice krátce po začátku bylo jasné proč. Alice si hraní uživala každým okamžikem a energicky tančila po pódiu a předávala davu hromadu pozitivních vibrací. Dav z ní byl nadšený a předával jí energii zpět. V sále LMB se velice rychle udělalo hodně vedro a to nepřestalo do konce koncertu. Pokaždé její písni dav burácel tak silně a dlouho, že jsem něco podobného v LMB dlouho nezažil. Alice, zpívající i rapující, se skvělou kapelou za zády hrála o poznání rychleji a živěji, než jsem podle jejího debutového alba očekával a to mě potěšilo. Album St. James Ballroom je moc povedené ale mnoho písní je tam spíše pomalejších. Alice má tedy v rukávu více písní, než vyšlo na jejím prvním albu, ze kterého zazněly například Shoot Him Down, Kiss My Ass, Gangster Love a samozřejmě titulní píseň alba jako přídavek St. James Ballroom. Kapela se svými schopnostmi Alice snadno vyrovnala a hudební zážitek tak byl dokonalý. Basista hrající jak na kontrabas, tak basovou kytaru, specialista na elektronické zvuky s launchpadam, scratchpadam, klávesista, bubeník, všichni byli v tom co děljí velice dobří a vytřihli si neuvěřitelná sóla. Velice zábavná a svižná byla i jejich verze I Like To Move It. Celý koncert, který probíhal ve svižném rytmu a vystřídalo se na něm nekolik žánrů, utekl jako voda a po přídavku se s námi Alice Francis rozloučila.

Po skončení koncertu se taktovky z DJského pultu ujali Prague Swingmasters, což je roddiná dvojice Dj Kaya se svým tátou, který je prý nejstarším Djem u nás. Zábava pokračovla, někteří zůstali a mnozí, včetně nás odešli a zůstal v nás přijemný pocit ze skvělého koncertu Alice Francis.

FOTOREPORT:


FOTO: Daniel Hrazdil

Comment here