FestivalůFotoreportyNewsReporty

Sziget den druhý – aneb bublinky nebyly

Sziget festival se ještě pořádně nerozjel a já mám pocit, že Ostrov svobody pomalu, ale velice jistě dosahuje vrcholu své kapacity. Již první den bylo na Ostrově svobody více jak 80 000 lidí a zdá se, že nikdo nikam neodjíždí, ba naopak lidí přibývá a přibývá.Náš druhý den započal opět na hlavní stage, kde jsme potkali „starého známého“ německého Gentlemana s jeho Evolution bandem. Pravděpodobně nejúspěšnější a nejkomerčnější reggaeista ze sousedního Německa. Jeho písně nebyli pro nikoho žádnou neznámou a tak započal den v rytmu pomalého vlnění….

Babylon Circus rozparádili A38 stan, přesně tak jak se od frantíků očekává- s harmonikou a grácií, která je tomuto národu tak vlastní. Poté jsme se opět přemístili k hlavní stage, kde se netrpělivě očekával nástup zřejmě nejúspěšnějšího Izraelce. Asaf Avidan je někdo koho musíte buď milovat a nebo nenávidět, jeho charakteristické kňučení se linulo po Ostrově svobody a lahodilo uším nejen izraelským. S Asafem na pódiu bylo několik překrásných dívek, ke kterým se během svých zaláskovaných písníček pěkně tulil. 🙂

Koukli jsem na vystoupení Selah Sue- která mimochodem bude koncem srpna i jednou z hlavních hvězd českého Rock for Church(ill) ve Vroutku. Rozhodně neprohloupíte když do Vroutku letos zajedete. Mladá dáma mi svou energičností připomněla ZAZ, která v Budapešti vystupovala dva roky zpět- na stejné stage- A38. Selah Sue má pro mě typický lehce kňučící reggae hlas, kdežto Zaz je typická francouzská holka s vychlastaným a vykouřeným hlasem. Každopádně obě děvčata stojí za poslech a shlédnutí.

Prošli jsme se křížem krážem po Ostrově svobody a stejně jsme neprošli ještě pořád vše- mnoho nových atrakcí a zábavy a pár starých známých jako je Luminárium či Cirque de Sziget. Prostě se ještě máme na co těšit a díkybohu, že máme ještě pár dní na prozkoumávání a užívání si.

Propadákem úterního dne bylo Bublle blowing party, která byla loni naprosto úžasným zážitkem s parádní atmosférou spokojeného davu hrajícího si s bublifuky, všude byly bublinky – prostě paráda. Letos se zřejmě stala chyba v poměru saponátu a vody….. Nebo nikdo z přítomných nebyl dost schopný na to, aby z mini bublifuků vyfouknul bublinky. Několika šťastlivcům se povedlo pár bublinek vyfouknout, ale byla to spíše fraška. Zklamání bylo vidět nejen na fotografech a mediích očekávající podobný bubble boom, ale i na návštěvnících festivalu. Několik prozíravých jedinců se vybavilo vlastními bublifuky a bublizbraněmi. Aspoň někdo měl tedy radost.

Uvidíme čím nás obdaří středeční den. 🙂

Comment here