Zvlastnistyl.cz

Pramen kultury, zábavy a životního stylu

ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

Robbie Williams odstartoval Sziget festival 2015

V pondělí 10.8.2015 odstartoval největší a nejlepší festival v Evropě- Sziget Island of Freedom- aneb ostrov svobody očima Zvláštního stylu již po třetí.

Jak se již od pradávna říká, do třetice všeho dobrého- náš pondělní den odstartoval již brzy odpoledne sice na malé stage, ale za to nám zazpívala česká kapela  Ghost of you, která vyhrála soutež Jednou trefou na Sziget- soutěž, kde byli vybráni nejen lidmi a fanoušky, soutěž, které se účastnilo mnoho čechů a slováku, jednuduše Československo od začátku do konce všech dob. Mlaďouncí voříšci ve 40-ti stupňovém vedru dělali co mohli a bavili dav před British Knights Europe Stage, který se před ostrým sluncem schovával ve stínem stromů.

První den hlavní stage ovládli Maďaři. Taky jsme v Budapešti že? The Biebers- pro mě neznámá kapela a o to větší a milé překvapení. Kluci střihly několik coverů až notoricky známých písní- od Kornů až po Bruna Marse. Cover Up town funku rozhýbal i v tom neskutečným vedru dav před Main stage. Po „bobrech“ nastoupili The Ocho Macho- mé cucfličkaté srdíčko si jásalo radostí, protože nejen zpěvákův hlas, ale i celkový zvuk kapely byl až neuvěřitelně podobný SKA-Péčkům.

Po balónkové párty- letos zdálo se lehce zmatené, nějak nikdo neoznámil co vlastně by se s balonky mělo dělat a tak nekoordinovaně letělo několik balonků, pak další a další- evidentně návštěvníci co přijeli poprvé. Zbytek davu, který věděl, že má čekat, čekal….. Nějak se jim ztratil pan uvádějící…. Nakonec se balonky jakž takž hromadně vypustily za znění festivalové hymny „Easy as 1,2,3“ od Irie Maffia. Irie Maffia následně i vyběhla na pódium a bavila dav.

Zlatým hřebem bylo samozřejmě vystoupení Robbieho Williamse- on je rebel, on je zpěvák, on je největší popová stár posledních 15 let…. Alespoň pro mě- ale podle davu řvoucího texty jeho písní soudím, že ne jen pro mě. Nepopsatelně příjemná a pozitivní atmosféra. Vrcholem jeho show bylo zazpívání She’s the one pro divačku/fanynku/šťastnou ženu Kristýnu- která měla následně i tu čest, být od Robbieho objata, olíbána a vytáhnuta na pódium, aby si společně daly Candy. Robbie udělal Kristýnu nejšťastnější ženou ostrova. Podle mě jí záviděla většina žen a minimálně polovina chlapů na Ostrově svobody.

Comment here