ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

Sziget den čtvrtý v záplavě konfetek a v rytmu ska

Na Sziget festivalu není zvykem, že by celý den ovládala stage pouze jedna země. Letos se tak ale stalo a hlavní stage ovládla Velká Británie, což nakonec vyústilo v pěkný propadák, o čemž mimo jiné svědčilo polo prázdné prostranství před velkou stage. Návštěvníci se rozutekly po ostrově k jiným stage, asi stejně jako my. Většinu dne jsme strávily ve stanu A38 a před menší Mastercard World Music stage, kde se snad celé dny a noci hraje energetická hudba a všude se táhne rychlý rytmus ska a s ním i rychle pohopsávající, extrémně spokojený dav.

Náš kamarád Majk by měl z hlavní stage radost- taky vše co ve čtvrtek hrálo byl přesně jeho šálek kávy a já tomu říkám „Majkohudba“(rozuměj kytarové nic moc z UK). Mimo velmi očekávané Ellie Goulding vystoupily kapely jako The Maccabees, The Ting Tings a Foals, jejichž zpěvák se nudný koncert snažil ozvláštnit alespoň zaplaváním si v davu.

Nejvíce lidí před Main stage nahnala konfetková párty, která byla opravdu vydařená. Naštěstí- my ten bordel uklízet nemusíme… 🙂

V A38 vystoupilo seskupení ze Švýcarska Kadebostany- označování jako „pop band“ ačkoliv k popu to má poměrně daleko. DJ, zpěvačka a dechové nástroje dávají dohromady prazvláštně příjemnou hudbu. Hned po nich vystoupila jediná Dánka na festivalu, zřejmě momentálně nejslavnější děvče Dánska na hudební scéně- MØ. V den svého vystoupení oslavila 27. narozeniny. Dostala pěkný dárek- nadmíru spokojené publikum. Dále vystoupila Ella Eyre, Baltazar či Interpol, kteří nedávno navštívili i pražskou Lucernu.

Po úprku na Mastercard stage naše uši pohladil Roy Paci & Aretuska Allstars z Itošky. A večer jsme zakončili proskákaným a propařeným koncertem Labrassbanda z Německa- při bavorském dialektu nacpaném v jakémsi dechovkovém regionálním ska člověk učurával smíchy. Soudím, že v tu chvíli bylo více lidi zde než u Main Stage.

V pátek nás na hlavní stage čeká například Awolnation a Avicii.

Comment here