ČlánkyHudbaKulturaNewsZprávy

Student Fest 2012 zahajuje měsíc studentů.

Praha – Již jen pár dní zbývá do vypuknutí jedné z největších studentských akcí v ČR! Festival
Student Fest se letos rozrostl na 5 klubů a nabídne dosud největší porci hudby a zábavy. Více než
30 umělců, 7 žánrově odlišných stageí a hlavně… studenti – tedy základ, který tvoří Student Fest od
jeho počátků.

Počtvrté a stále nově. 4.4. jako by osud tomu chtěl napomoct, aby se 4. ročník festivalu odehrál na toto magické datum. A protože už pomalu festival organizačně dospívá, rozhodli se organizátoři obohatit letošní nabídku – jak hudebně, tak prostorově. K tradičním klubům Rock Café, Vagon, Chapeau Rouge a K4 přibyl ještě Popocafepetl na Újezdě. Hudební nabídka je obohacená hlavně o zahraniční kapely. Na Student Festu zažijete rockový nářez od Searching For Calm (PL), dancehallový parket na Kingston Cruisers (HU), jazzové orgie v podání Waltera Phishbachera (USA) nebo živý dubstep od Fat Burning Step (PL). Z českých projektů se
můžete těšit na Hentai Corpotation, The Spankers, Zrní, Hi-Fi a desítky dalších.

Letošní ročník zahajuje plánovaný měsíc studentů, jenž započne ve stejný den a vyvrcholí pražským Majálesem. Na festivalu by též měli promluvit kandidáti na krále Majálesu a oficiálně se představit svým „voličům“. Jako zahřívací akce bude pro návštěvníky připravena Era bojovka – orientační běh mezi kluby o desítky cen (finanční odměna nebo lístky na festival). Pro každého běžce nápoj zdarma a pro prvních 50 stylové tričko. Držíme se hesla, kdo dřív přeběhne, vyhraje! Přijďte si tedy před samotným festivalem rozproudit krev a oběhněte všechny kluby co nejrychleji. Záleží pouze na Vaší volbě, která cesta bude nejrychlejší.

Známy jsou též výsledky soutěže studentských kapel. „Do soutěže se nám přihlásilo více než 60 kapel.
Jen v prvním týdnu hlasovalo na našich webových stránkách přes 6000 lidí. Máme velkou radost
z toho, že první ročník soutěže vzbudil takový zájem. Výherci Barbar Punk gratulujeme a všichni
návštěvníci si budou moci kapelu poslechnout na Student Festu na Era main stage,“
komentuje první
ročník soutěže jeden z organizátorů, Jan Jelínek.

Kromě Era main stage převážně v rytmu reggae se můžete těšit také na Bandzone.cz rock stage, Alternativa.cz stage, Electro-rock stage či exkluzivně na Mladí Ladí Jazz fusion stage. Speciální program a velkou porci hudební zábavy letos přináší také Student Fest – Electronic Division, která nabídne DNB FEVER drum&bass stage se slavným holandským producentským duem June Miller, a dubstepovou stage pod patronací Dunění.cz, kde kromě živého dubstepového basáka Bonda a jeho polského projektu Fat Burning Step zahraje dubstepový set právě i June Miller. To vše za hvězdného doprovodu projektů z Čech i zahraničí.

Nenechte si ujít nezaměnitelnou atmosféru festivalu a jedinečný hudební zážitek, ať už jste zpocení fanoušci z prvních řad rockových koncertů, utančené slečny houpající se v rytmu reggae a ska, jazzmani od srdce, šílení funkeři, vymetači nočních dnb a dubstep parties nebo prostě jen lidé, kteří si rádi zajdou poslechnout dobrou hudbu, na letošním Student Festu si určitě najdete to své a určitě poznáte i něco nového.

Vstupné je do 26 let na celý festival činí 150Kč, pro ostatní pak 250Kč. V prodeji jsou také samostatné
lístky na Student Fest – Electronic Division, které si můžete koupit v Chapeu Rouge za 80Kč. Lístky
na celý festival je možné zakoupit v předprodeji bez poplatku přes PaySec na webových stránkách
festivalu.

ZDROJ: TZ občanského sdružení Nerudný fest

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here