ČlánkyReporty

Report: Úplně vyprodaný koncert Sto Zvířat

Jeden z prvních koncertů ska kapely Sto Zvířat v roce 2013 byl naplánován na čtvrtek 24.1. v Lucerna Music Baru. Bylo vyprodáno již den nebo dva před koncertem. Je vidět, že kapela má v Praze mnohem více příznivců, než se vejde do LMB. Všechny, kteří si lístek koupili včas ale čekalo nepříjemné překvapení, protože po otevření klubu v 20:00 a celou další hodinu sahala fronta na vstup až ke vchodu do pasáže Lucerny. Problém nebyl ani tak se vstupem jako takovým, ale v tom, že uvnitř klubu fronta pokračovala dále až k šatně, do které tedy byl také velký problém se dostat. 

Po úmorném čekání ve frontách začala kapela hrát krátce před devátou hodinou, kdy ještě ani všichni návštěvníci snad ještě nemohli být uvnitř. Koncert byl především o jejich posledním albu – Hraju Na Klavír V Bordelu. Krom poslední části koncertu se drželi modelu, kdy střídali vždy jednu píseň z posledního alba a jednu ze starších osvědčených. Vše, co zahráli znělo perfektně, jak je již u této velice profesionální a oblíbené kapely zvykem. Krom faktu, že v kapele je 10 hudebníků, kteří do jednoho dokonale ovládají svůj nástroj. Používají také mnohem více, než jiné kapely, různé perkusní nástroje a tím svým písním dodávají ještě o kus originality více.

Kapela neměla žádného předskokana a koncert byl tak delší, ale také proto byl rozdělen na dvě části s přestávkou mezi nimy. Z písní z posledního alba zazněly kompletně všechny písně, takže jen namátkově – Lustr, G.O.P., Kopretiny, Hotel Belleveue, titulní píseň Hraju Na Klavír v Bordelu nebo jak píseň sama kapela nazvala žižkovské reggae Pondělí. Z těch starších zahráli například  Alice se dala na pití, Nejkratší cesta, Poprvé, Varieté, Romeo a Julietta, Přístav domácího štěstí. Ke konci druhé půlky koncertu, si kapela vyčerpala zásobu nových písní a tak přišly všechny ty nejoblíbenější písně – Ty Vole Na Základní Škole, Podpaží, Pochyby a samozřejmě Nikdy Nic Nebylo.

Celý koncert se náramně vydařil, publikum, které znalo skoro všechny texty a zpívalo si spolu s kapelou, vysoká profesionalita celé kapely, vtipné a trefné úvody písní v podání Jana Kaliny a elegance a zároveň nespoutanost Jany Jelínkové je prostě ten nejlepší koktejl se zaručenou spokojenosti, zkrátka Sto Zvířat.

Comment here