ČlánkyReporty

Report: Ky-Mani Marley v Praze!

Ve středu 13.2. vystoupil v Lucerna Music Baru (LMB) další ze synů reggae legendy Boba Marleyho. Po Sthephenovi do Prahy přijel jeho bratr Ky-Mani, který se mimo hudby věnuje také herectví či producentsví. Má zkrátka mnoho talentů, ze kterých nám přijel ukázat ten největší – hudební. Za sebou má 5 alb a vydaný singl New Heights z dalšího alba které je v přípravě. Na jeho herecký talent se můžete podívat v jamajském filmu Shottas.

img_7275Dveře LMB se otevíraly již v 19:30 a i díky tomu nevznikla před klubem fronta až ven, jak tomu bylo u koncertů N.O.H.A nebo Sto Zvířat. Podle posledních informací Ky-Mani LMB vyprodal, protože okolo deváté hodiny již zbývalo pouhých 60 lístků. Uvnitř se o warm-up staral Dj Herby Boy, člen Roccaflex soundu, který nedávno vyhrál clash konající se v Přažském klubu Hoodoo. S blížícím se časem vystoupení Ky-Mani Marleyho nabíral i jeho set na obrátkách a všechny tak připravil na to co mělo přijít dál. Vlastní koncert měl začít v 21:45, tento čas se ale odložil o 15 min a před vlastním vystoupením Ky-Maniho se na stage dostavil King Kalabash. Tento francouzský zpěvák, který často jezdí vystupovat k nám, dodal třešničku na warm-upový dort a všichni už jen očekávali příchod Ky-Maniho. Kalabash zazpíval svojí verzi písně na riddimu Englishman in Newyork, kterou všechny perfektně naladil.

img_7291Pak už ale na pódium dorazil Admirál Kolíbal a ohlásil Ky-Mani Marleyho a jeho kapelu, Herbyboy ale nahodil ještě jednu pecku než kapela stihla nastoupit a teprve potom se rozpoutalo to opravdové masivní burácení na přivítání hvězdy. Koncert tradičně zahájila kapela, která zahrála sestřih riddimů, počínaje trochu překvapivým Final Countdown od Europe, Bobovo Could You Be Loved a mnoha dalšímy z Ky-Maniho tvorby. Pak ale jednom riddimu zůstali o trochu déle a po chvíli se na pódiu objevil Ky-Mani. Koncert zahájil písní Roots Rock Reggae od Boba Marleyho, přičemž využil i proslulho popěvku, který měl samozřejmě silnou reakci z publika. Pokračoval svým nejnovějším ganja singlem New Heights, při kterém také udělal první rewind a za bouřlivých ovací začal znovu. Další písní byla Hustler z alba Radio na kterou navázal s písní Be Smart a The March. Pak ale zazněla všem známá melodie a Ky-Mani začal zpívat písně svého otce. Začal s Iron Lion Sion, pokračoval s Is This Love po které zařadil svou píseň Fell In Love. Pak ale pokračoval s dalšími nestárnoucími hity Boba Marleyho No Woman No Cry, I Shoot The Sheriff a dokonce i Redemtion Song, po kterém se odebral do zákulisí. Následovalo asi pět minut ohlušujícího burácení po kterém se vrátil, aby dal opravdu dlouhý přídavek, asi půlhodinový.  Začal ve velkém stylu písní Armed And Dangerous, která je v originále na hraně mezi reggae a hiphopem, ale na koncertu z ní udělal opravdu solidní ragga nářez. Ještě zazněly písně One Time, Many More Roads, Haile I.img_7319 Konec byl samozřejmě opět v režii písní Boba Marleyho Could You Be Loved, One Love.  Nakonec si připravil velké finále se ska písní Simmer Down, když začal vytahovat lidi z prvních řad na pódium a vytvořil řetězovou reakci a za chvíli tam již moc místa nezbylo. Všichni si zaskákali spolu s Ky-Manim a koncert skončil, Ky-Mani ale ještě zůstal na pódiu a vyfotil se s kýkoli kdo chtěl.

O afterparty se postaral Dj Kořen, ale jak bývá zvykem, většina lidí odešla stihnout metro a další spoje domů a tak se LMB rychle vyprázdnil. Koncert se velice vydařil a Ky-Mani ze sebe vydal vše, zpíval, skákal a tančil, zkrátka předával dobrou náladu, která ve mě doufám ještě dlouho zůstane. Pod článkem si můžete shlédnout video.

Comment here