AkceČlánkyKoncerty/ AkceReportyVideoreporty

Report: Král dancehallu v Praze!!

Dočkali jsme se! Po vystoupení na Slovenském Uprisingu dorazil Král Dancehallu Beenie Man i k nám. Nejočekávanější akce druhé poloviny roku 2011 je za námi, jaké to bylo?

Již hodinu po otevření bylo v LMB obtížné vůbec projít k baru, což v porovnání s několika předchozími koncerty byl už tak velký úspěch, to však samozřejmě nebylo vše. Koncert tu totiž měl Beenie Man přezdívaný King of Dancehall, který v 8 letech nahrál svůj první song, od té doby se rychle dostal na vrchol a tam se mu také  podařilo dlouho zůstat (obsáhlý profil tohoto fenomenálního zpěváka si můžete přečíst na http://www.jahmusic.net/2011/12/beenie-man/ ). Neumím si představit, jak jinak by se český dancehall masiv mohl takové hvězdě lépe ukázat a zavděčit, než vyprodaným klubem (a jestli nebylo vyprodáno, tak k tomu nebylo daleko). Pro zatím zpola zaplněnou LMB tu hráli DJs Major P., Herbyboy  rozjetou dancehallovou selekci.

Také vybavení bylo velkolepé, již při příchodu strhávala pozornost obrovská LED obrazovka, sahající až ke stropu LMB, na které běžel film Dancehall Queen. V tomto filmu si mimo jiné sám sebe zahrál právě Beenie Man. Čas ubíhal a spolu s více se zaplňujícím klubem vzrůstalo také očekávání, hlavní hvězda si ale dala na čas a až po desáté se na pódiu začalo něco dít. K mému překvapení ale teprve začala ladit kapela Zagga Zow Band. Tou dobou už byla LMB prakticky plná a nepřítomnost všech židlí a sražených stolů přisunutých u zdí ukázalo svoje opodstatnění. Okolo půl jedenácté se již kapela sladila a zahájila sestřih riddimů, který byl zároveň zkukovou zkouškou. Poté již ale nezbývalo nic jiného, než zlatý hřeb večera, ohlášený Admirálem Kolíbalem, Král Dancehallu – Beenie Man.

Když se pak ze zákulisí ozval jeho hlas, LMB zaburácela tak, že to muselo být slyšet až na Václavák. Koncert zahájil písní Toy Friend v mnohem živější verzi oproti nahrávce následovaná Let Him Go. Celkově všechno, co zazpíval, bylo ještě rychlejší a živější než z nahrávek. Za více jak 60 minutové vystoupení zazněly všechny jeho největší hity, někdy i na jiných riddimech a dokonce dvě předělávky – Murder She Wrote a I Gotta Feeling od Black Eyed Peas. Tohle vše dohromady navodilo ještě větší pocit unikátnosti živého vystoupení tohoto fenomenálního zpěváka. Pecky z počátku střídal tak rychle, že bylo trochu obtížné ty na sebe navazující rozeznat. Slyšeli hity jako Miss L.A.P. , Romie, o hodně rychlejší Girls Dem Sugar, Come Again, Who Am I, King of the Dancehall, Dude, ve které bravurně vyzpíval ženské části, Back It, při téhle si z masivu vytáhl tři dívky, které si zatancovaly na pódiu s králem dancehallu, jako poslední píseň před přídavkem si dal aktuální Rum & RedBull.

Publikum bylo tentokrát pořádně rozjeté, v průběhu koncertu hořelo hodně zapalovačů a objevil se i někdo s plamenometem, vyrobeným z nějakého velkého spreje a zapalovače. Opakovačky a známé texty písní dancehall masiv zvládal perfektně. Celá akce se velice vydařila a i po skončení hlavní hvězdy zůstala dobrá polovina lidí v klubu do ranních hodin, k tomu jim hráli DJs Damalistik a Babylon Rocker opět v rytmu dancehallu. A co říci závěrem? Jednině „Beenie Man, come again!!!“

Přídavek od Krále Dancehallu – Beenie Man


Comments (3)

  1. Irie Memba se nezúčastnil a Aron je tanečnice:)

  2. Luky, doufám, že ta slečna, co tambyla s tebou, dopadla OK 🙂 Pěknej report…

Comment here