DomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Premiérový ročník festivalu Hip Hop Žije skóroval v Praze a zamíří do Ostravy, kam přiveze Ektora i legendární skupinu Chaozz

První ročník festivalu Hip Hop Žije přilákal do Prahy více než 3000 lidí. Po loňské premiéře míří opět do Ostravy, kde odstartuje již 1.září. Nově oznámenými jmény ostravského programu je Ektor, který se řadí k nejvýraznějším raperům české scény a proslulá hip hopová skupina Chaozz. Mezi dříve zveřejněné interprety patří Kontrafakt, Strapo, Separ, Majk Spirit, Kali a mnoho dalších.

Praha hostila v sobotu 28.července první ročník festivalu Hip Hop Žije (FOTO-REPORT | Zvlastnistyl.cz). Do areálu holešovického Výstaviště dorazilo přes 3000 návštěvníků. Společně si vychutanli skvělou atmosféru a našlapané koncerty všech vystupujících.

Loni se v Ostravě na premiérový ročník Hip Hop Žije sešlo více než 6000 návštěvníků. Letos se festival koná 1. září, znovu v Dolních Vítkovicích. Horkou novinkou, pro letošní line-up, je Ektor, jež po roční pauze vydal na jaře nové album ALFA a prožívá úspěšný comeback na scénu. Dále dorazí i vyhlášené uskupení Chaozz, které se po šestnáctileté pauze vrací opět na velká pódia. Chaozz patří mezi jednu z prvních a komerčně nejúspěšnějších hip hopových skupin 90. let. Jako první v Česku prosadili rap do tuzemských hitparád. Návštěvníci se mohou těšit také na Kontrafakt, Majka Spirita, Strapa, Separa a především na Sergeie Barracudu a Pastora z ostravské skupiny Azurit Kingdom.

Více informací na www.hiphopzije.sk, vstupenky jsou již nyní k dostání v síti Ticketportal.

ZDROJ: TZ PR STAGE

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here