ČlánkyHudbaNewsRecenzeZajímavosti

POVALEČ 2011 už se blíží!

Šestý ročník letního open air festivalu Povaleč se již nezadržitelně blíží. Konat se bude jako vždy v lokalitě malebné obce Valeč na karlovarsku a to 5. -7. srpna 2011. Tyto tři dny slibují nadupaný program ve dne i v noci. Bude to přehlídka kapel všech možných stylů, ale také divadel, projekcí a dalších druhů umění.
Mezi hlavními hosty festivalu se objeví WWW. Hiphopová rarita 90. let u nás, která svůj debut Neurobeat vydala až při comebacku v roce 2006 – to jsou „wéwéwéčka“. Jejich tvorba se však striktně neváže k hiphopu či rapu, ale jde svou vlastní cestou. Elektronická melancholie, nervózní beat a těžce symbolické texty jsou charakteristické prvky, jenž podtrhávají originalitu tohoto uskupení. Není divu, že právě proto je v Čechách přirovnávají k velikánům typu Massive Attack, Young Gods, Beastie Boys, nebo NIN. Dále máte možnost vidět PIPES AND PINTS. Jen málo česých kapel se může po pár letech existence chlubit takovou řádkou koncertů od Moskvy až po Londýn. Jedinečná kombinace punkrocku, za který by se nemuseli stydět ani v Británii v době jeho největšího rozmachu, se skotskými dudy, kterou koření rock’n’rollovým šmahem – to je recept této česko-americké bandy. Není pochyb, že Pipes and Pints budou jedním z hlavních bodů programu letošního Povalče! Nebo THE NAVIGATORS Soul-popová supernova, která se během posledních dvou let dovedla rozzářit, jako málokterá. Jeden úspěch stíhá druhý a kapela dál hraje jak o život a energie z jejich koncertů stále sálá. Jejich křest alba My Place na jaře 2010 odstartoval veleúspěšný rok a není pochyb, že letos rozhodně nepoleví. Kombinace soulu, popu, funku a jazzu má něco do sebe. V jejich podání však dokáže divy. Chybět nebude VÁCLAV KOUBEK Letošním vlajkonošem mezi písničkáři na Povalči bude umělec, jehož biografie je již od pohledu velmi bohatá. Václav Koubek je nejen muzikant, ale také herec, spisovatel, producent, režisér, ale i scénarista. Na Povalči se však tento vyučený inženýr, který dokonce jednu dobu pásl skot, postaví na pódium se svou harmonikou. Někoho roztancuje, někdo se zamyslí nad jeho texty a dalšího třeba rozesměje. Rozhodně se ale nemusíte bát, že byste se nudili. THE TCHENDOS Ano je to tak. Tahle hvězda, legenda české elektroniky se podívá na Povaleč. Kapela co vznikla v devadesátých letech, ale nechala na sebe dlouho čekat a až v poslední době rozjíždí opět své koncerty. V srpnu představí svou novou tvorbu. Nové pecky, nová show.

Vše se bude odehrávat na čtyřech základních stageích – hlavní, dvou dj-ských a šapitu v sadu. Oproti předchozím ročníkům jsme rozšířili doprovodný program v zámecké zahradě a v okolí celé obce Valeč. Kromě divadel se můžete těšit také na promítání studentských filmů a přednášky. Přímo v zámku bude též k vidění výstava. A bude to žít i u hasičské nádrže, kde se budete moci svlažit a vykoupat, a samozřejmě také na sportovním hřišti. Další novinkou je, že se letos Povaleč zařadí mezi „Čisté festivaly” – na stánku „ZELENÝ
BOD“ budou odměnění všichni návštěvníci, kteří se rozhodnou na festivalu odpady třídit. Redakce zvlastnistyl.cz se pro tento rok chystá festival řádně zdokumentovat a doporučuje ho všem navšťívit. V sobotu pro vás zahraje i námi podporovaná kapela Shoe Cut pocházející z Karlových Varů a dle našich informací, bude Povaleč jedno z mála míst v západočeském kraji, kde teď kapela chvýli tolik konzertovat nebude. V sobotu by měla vystoupit také kapela BUG’n’DUB, která si na toto léto dala menší festivalovou pauzu.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here