DomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Zpěvačka MAKY vidí český pop jinak

Výraznou změnou hudebního stylu a novým pseudonymem o sobě dává vědět zpěvačka Markéta Poulíčková alias MAKY. Zpěvačka v poslední době vystupuje převážně v zahraničí s uznávaným projektem Rock The Opera, po boku legend jako je Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow) nebo Uli Jon Roth (Scorpions). A nyní přichází s prvním českým singlem STOP z připravované desky. Electro-pop ovlivněný zvukem 80’s a české texty. To je nová MAKY.

Při práci na novém singlu s názvem STOP, na kterém se MAKY autorsky podílela, spolupracovala se špičkovým producentem Lukášem Chromkem (Ewa Farna, Thom Artway), nebo třeba Zbyňkem Raušerem (Portless, Walkmanz). „Dlouho jsem cítila, že se dá česká písnička pojmout jinak. Nebýt za každou cenu cool a trendy na úkor písničky jako takové. Chtěla jsem dát důraz na frázování, výraz, a přitom zachovat aktuální sound,“ říká zpěvačka, která na singlu pracovala více než půl roku.

Singl STOP vychází společně s výpravným videoklipem. „Společnost od nás neustále očekává maximální výkony, a to se často podepisuje na psychice. Každý známe ten moment, kdy máme chuť zakřičet STOP! Už ne!  A o tom je má píseň i klip,“ říká s úsměvem MAKY.
Za výrobou klipu stojí Zdeněk Sopůšek a David Sklenář.

Zpěvačka MAKY klade velký důraz na živé vystupování, a proto je již na léto nasmlouváno několik festivalů, kde společně s kapelou zahrají nejen aktuální singl. (Otázkou je, jak to teď s živými koncerty bude). V nejbližší době chystá zpěvačka pro své fanoušky další překvapení v podobě live session videa. Aktuální informace můžete sledovat na Instagramu či Facebooku.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here