ČlánkyDomácíHudbaKulturaZajímavostiZprávy

JIMMY EAT WORLD PŘIVEZOU DO PRAHY NOVINKU DAMAGE

Americká rocková kapela Jimmy Eat World vydala tento týden již osmé album s názvem Damage. Vůdčí postavy žánru emo si nadělili novinkovou desku ke svým dvacátým narozeninám a vyrazili na velké turné, jehož evropskou část zakončí v sobotu 22. června v pražském Lucerna Music Baru.

Album Damage vznikalo v průběhu října 2012 pod taktovkou věhlasného producenta Alaina Johannese (Mark Lanegan, Queens of the Stone Age, Chris Cornell, No Doubt) v jeho studiu v Los Angeles. „Po dlouhé době jsme nahrávali analogově na pás a do počítače. Usadili jsme se v Alainově domě, v ložnici, v obýváku a celé dny jsme nahrávali. Nesoustředili jsme se tolik na to, aby nahrávka byla čistá a perfektní, ale spíš ná šlo o energii, kterou písničky potřebovaly“, komentoval nahrávání zpěvák a kytarista Jim Adkins.

Deska Damage vyšla 11. června na labelu RCA Records. Fanoušci se mohou těšit na 10 písní, které Jim Adkins charakterizuje: „Na Damage jde z velké části o milostné písně. Typ milostných písní, který mě zajímá, řeší nepřízeň osudu a emocionální prohry. Když máte šťastnou písničku o tom, jak jste šťastní, tam není pro mě žádný příběh. S tím se nemůžu ztotožnit.“ Albu se dostalo řady pozitivních ohlasů od respektovaných žurnalistů. Matt Collar ze serveru Allmusic o Damage napsal: „Damage je album řešící dospělé rozchody, které si ale stále uchovává mladistvou energii kapely. Album také staví na našlápnutých pop/dancerockových vlnách jejich posledního alba Invented, přičemž je kladen větší důraz na texty, což dělá z Damage pravděpodobně nejemocionálnější album jejich kariéry. Scott Heisel píšící pro Alternativ Press nové album komentuje: „Damage lehce překonává předchozí dvě desky Jimmy Eat World a může směle konkurovat nejlepším deskám Futures a Bleed American.“

Jimmy Eat World existují na světové rockové scéně od první půlky devadesátých let a mnohými jsou považovaní za nejvýznamnějšího zástupce žánru emo. V současnosti hrají ve složení Jim Adkins – zpěv, kytara, Tom Linto – kytara, Rick Burch – basa a Zach Lind – bicí. Hudební kritikou je nejvíc ceněno jejich tvůrčí období mezi léty 1999 až 2004. Z nahrávek je zásadní deska Clarity, která obsahovala kromě jiných hitů i singl Lucky Denver Mint, jenž se objevil ve filmu Nepolíbená s Drew Barrymore.

Koncert začne netradičně již ve 20:00, klub se otevírá v 19:00. Vstupenky jsou v předprodeji za 440 Kč na pokladně Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream navýšené o poplatky prodejce. Vstupenky můžete pohodlně zakoupit online přímo na webu klubu www.lucerna.musicbar.cz a Facebooku. Cena na místě 550 Kč.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here