DomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Srdce a dvakrát tolik kapel, to je JamRock 2014

„Nikdy se nepovedlo zajistit tolik tak dobrých zahraničních kapel při zachování kvality české produkce. Museli jsme proto více než zdvojnásobit počet účinkujících, tím přibyl i počet pódií. Všechno však bude sestaveno tak, aby zůstala zachována pohodovost JamRocku, kterou je znám nejvíc – svojí atmosférou! „ , říká dramaturg Libor Pavlata.

Obří srdce, které zdobilo JamRock Žamberk již vloni, se stalo definitivním symbolem tohoto populárního festivalu, jednoho z největších u nás. A podle zájmu o letošní ročník, kdy je prodáno podstatně více vstupenek než v loňském roce, je vidět, že JamRock bude velkou oslavou života a pořádným mejdanem.

Čtvrtek, tradičně zahajovací den, nese název „MY DAY ŽAMBERK!“ a je sestaven na četná přání domácích diváků z okolí při zachování metalového charakteru. Přibudou oproti loňsku však dvě pódia s tím, že třetí pódium nabídne pro zpestření převážně punkové kapely. Toto pódium bylo připraveno ve spolupráci s hudební soutěží „Skutečná liga“. Zároveň však, jako v minulosti, uvidíte hned ve čtvrtek i část hlavních zahraničních kapel.

V pátek přibude diskuzní pódium, na kterém si budete moct poslechnout diskuze velmi zajímavých osobností v někdy i zcela kontroverzních sestavách. Další pódium, které už při prvním ohlášení zaznamenalo velký zájem, je Jam Stage – HydePark – pódium, na kterém budete moct ukázat divákům co ve vás je – zahrát, zazpívat, pobavit slovem i gestem nebo jen vyprávět – zkrátka co budete chtít (samozřejmě kromě extrémů, které jsou vyloučeny zákonem). Bude jen na divácích, kteří vás odmění potleskem nebo třebas i vypískají…

Pátkem začne také fungovat dětský areál se svým pódiem určeným pro děti, které vám zkušená parta profesionálů zabaví i pohlídá.

Sobota pojede naplno – nebo-li se otevře druhá část JamRock areálu – letos poprvé, kdy toto další pódium je věnováno fanouškům world-folk-country muziky v té nejkvalitnější formě, také mnohdy alternativní. Zde vystoupí taktéž špičkové české ale i zahraniční kapely a skutečně i světová jména.

JamRock však má letos i svoje tajemství – překvapení, které je zatím ve fázi tvorby, domlouvání a uzavírání smluv. Přinese prvek dosud na českých festivalech nebývalý.

ZDROJ: TZ JamRock

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here