HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Festival Summerjam má již 35 let, z toho 25 let zapouští své kořeny v Kolíně

„Feel the Beat“ (v překladu Cítit rytmus) není jen mottem pro Summerjam Festival pořádaný ve dnech 3. – 5. Července 2020 v Kolíně nad Rýnem, ale také stojí za 35 lety působivé historie festivalu. Publikum a hudebníci různých generací a národností před a na jevišti vytvářejí jedinečnou atmosféru, díky níž se festival proslavil a je známí po celém světě.

Fühlingerská jezera v Kolíně nad Rýnem zvaná také jako „Cologne Bay“ (v překladu Kolínská zátoka), nabízí perfektní kulisu pro velkolepou dvoudení show. První umělci jsou již jistí dvě mezinárodně známé hvězdy reggae, ač tomu můžete stěží věřit, pocházejí z Kolína. Gentleman a Patrice potěší masy fanoušku novým albem k 35 výročí. Trettmann, který udělal senzační průlom v roce 2017, také vydává nové písně. Fettes Brot napsal německou historii hip-hopu a zapálil ohňostroj hitů od „Nordish by Nature“ po „You drift right“. Tarrus Riley je jedním ze zástupců nové generace hvězd reggae a přináší pokaždé nejen hudebně bezchybný výkon, ale i údernou show. SDP s kreativně anarchistickým hudebním stylem mezi uměním, kýčem a přeháněním slaví na pódiu, jako by zítra neexistovalo. Seznam již potvrzených jmen megastar Afrobeats Mr Eazi, samozvaná „Grime Queen“ Stefflon Don, velvyslanci Reggae Third World a Lila Iké, v současné době je to nově vystřelená hvězda z Jamajky. Christopher Martin, Kelvyn Colt, Juju, I-Taweh, Jahneration, Miwata, Majan a Sara Lugo.

Redakce magazínu Zvlastnistyl.cz měla od roku 2012 možnost navštívit již řadu ročníků překrásného německého festivalu Summerjam. Výroční 35. ročník už před koncem roku má velice zajímavé složení jmen. O festivalu vás budeme více průběžně v roce 2020 informovat.

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] Festival Summerjam má již 35 let, z toho 25 let zapouští své kořeny v Kolíně […]

Comment here