ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Co letos čeká návštěvníky 13. ročník festivalu ROCK FOR CHURCH(ILL)

Velkolepý reggae warm-up letošního ročníku v podobě koncertu Stephena Marleyho, který proběhl 30. Května v pražském Lucerna Music Baru je již za námi. Proto je nejvyšší čas čas informovat vás o dalších novinkách a kompletním programu 13.rořníku festivalu Rock for Church(ill)!

Letních festivalů je v Čechách relativně hodně, ale Rock for Church(ill) ve Vroutku je naprosto výjimečný open-air, který už dávno není jen o rockové muzice. Během 13 let se z regionální benefiční akce na záchranu místního gotického kostela proměnil v jeden z progresivních a také příjemných festivalů, které tu můžete o prázdninách navštívit. Jeho pořadatelé nedávno zveřejnili kompletní program hlavní scény, který by rozhodně neměl zůstat bez povšimnutí.

tito_tarantulaLetos nás čeká jeden z nejkomplexnějších programů v historii, kde si snad každý najde to své a zároveň si rozšíří obzory i za hranicemi svých škatulek. Pro příznivce kytar a bigbeatu přijedou české kapely Tři sestry, Vltava, Wohnout, Vypsaná Fixa, indie band A-Banquet s novým albem nebo tvrdší crossover kapela Loco Loco. Headlinerem pro kytarové fanoušky pak bude mexicko-americká banda Tito & Tarantula, kterou ve světě proslavili pánové Quentin Tarantino a Roberto Rodriguez, kteří na ně nedají dopustit a obsadili je hned do několika svých filmů.

Pokud jste spíše příznivci taneční muziky, určitě vás nadchne účast britských The Freestylers, kteří přijedou sice bez kapely, ale za to tu čtyřčlenné jádro projektu exkluzivně představí materiál z chystaného alba! Prožitek z živé skupiny vám poté bohatě vynahradí další headliner, kterým jsou NZ Shapeshifter z Nového Zélandu, kteří hrají naživo energický, skvěle pozitivní a také velmi inteligentní drum´n´bass. Do škatulky „taneční program“ bychom vedle eklektické DJ stage, kterou má pod kontrolou duo Pixie & Suki, mohli bez problému počítat také londýnské Dub Pistols, ale s nimi už se plynule dostáváme k dalšímu žánru, který letos má hodně exkluzivní zázemí.

horace_andy_studioMáme tím samozřejmě na mysli reggae, dub a ska, které loni přišly hned o dva tématické festivaly, a tak to jeho fanouškům rádi vykompenzujeme alespoň několika jmény. Hlavním headlinerem bude bez pochyb kultovní jamajský zpěvák Horace Andy! Ten je v Evropě známý hlavně jako člen Massive Attack, ale tolik lidí už neví, že má za sebou více než 35 let sólové a velmi úspěšné kariéry, kterou odstartoval po boku Boba Marleyho, Burning Speara nebo The Skatalites v legendárním jamajském Studio One. Pokud jste spíše na rychlejší rytmy, pak vás vrchovatě uspokojí hvězdná mexická parta Panteon Rococó, domácí Sto Zvířat, Tleskač, Prague Conspiracy a nebo UCee & Flavour band, kteří představí nové album International band, které vzniklo ve studiu United Flavour.

Videa

http://www.youtube.com/watch?v=umaO7JlvrnA&list=PL41D1B51B865B5024&feature=plpp_play_all

FOTO REPORTY LOŇSKÉHO ROČNÍKU
Fotoreport – Festival – Rock for church(ill) – Den 1.
Fotoreport – Festival – Rock for church(ill) – 2011 Den 2.

Pokud jste se nedostali na již zmíněný warm-up můžete si lístky pořídit až do konce června za velmi příznivou cenu na kterémkoliv terminálu Sazka, v předprodejové síti TicketPortal, nebo si je rovnou nechat zaslat na dobírku. Stačí vyplnit objednávkový formulář na festivalových stránkách www.rfch.cz. Poštovní objednávka má také stejně jako nákup na pokladně Lucerna Music Baru ještě dvě velké výhody – ušetříte 10% na poplatcích a můžete využít skupinové slevy 10 + 1 lístek zdarma, 20 + 3 nebo dokonce 30 + 5 lístků zadarmo, pokud chcete vzít celou partu kamarádů.

ZDROJ: TZ rfch

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] do zahraničí může navštívit redakcí zvlastnistyl.cz dlouhodobě navštěvovaný festival Rock for Church(ill). Letošní 13. ročník proběhne tak jako každý rok ve Vroutku u Podbořan. Z povedeného […]

Comment here