ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

Burácející ostrov- svobodný ostrov aneb Sziget den 2

Již druhý den máme možnost reportovat a užívat si Sziget festival v maďarské Budapešti. Ninoo poctivě sbírá razítka, aby mohl být oficiálním Szigetovským  imigrantem a já ho při jeho činnosti poctivě (někdy né zas tak poctivě) dokumentuji.

V tento den nás svým vystoupením na Pop-Rock main stage poctili Anti-Flag z Ameriky, a tak  už v odpoledních hodinách celý ostrov burácel hlasitým americkým punkem. Následovalo vystoupení kapely, která nás svou hudbou a energii nabíjí už dobrých 20 let, pro mě osobně jednoznačně nejlepší a nejskáčkovější ska světa v podání SKA-P. Již několikrát jsme měli možnost vidět Skapéčka i na festivalech v České republice, takže ani pro Čecha nejsou žádnou neznámou.

Počkali jsme si na balónkovou párty, úžasná záležitost, ovšem tak vydařená jako loni nebyla. Nebylo krásné modré nebíčko, na kterém by se vyjímaly pestrobarevné balónky, ale za to jsme byli ušetřeni neskutečně vysokých teplot, které panovaly právě na loňském Szigetu.

Místo Queens of stone age jsme si zašli do A38 stanu na Caspera z Německa. Stan narvaný k prasknutí, a zdálo se, že to je samej Němec a samá Němka.

Po celém dni, kdy na ostrově svobody je zatím klídek- všechny stejdže budou hrát až dnes, tj 13.8., stejně tak se dnes rozjedou i všechny divadla a show, kterých je na ostrově více než dost, a rozhodně si každý něco pro sebe vybere- čekala na hromadu ostrovanů opening párty s Deadmau5em. DJ v myší hlavě rozhodně zabodoval víc než „mistr“ David Guetta při závěrečné párty loni.

Mezi vystoupeními, na která máte spadeno si může zkrátit dlouho chvílí návštěvou různých workshopů- šití tašek, plácání z hlíny, kreslení výtvarných děl, nebo různých poostrovních divadel, nebo můžete obejít kulinářskou čtvrť, letos i vinná vesnice- napočítala jsem ze začátku 13 různých stánku s víny, nebo si můžete jít posedět do Sky-baru, kde vás vytáhnou nad veškeré dění a vy se můžete v klídku osvěžovati v oblacích, nebo si skočte bungee, nebo si prostě lehněte do trávy a nedělejte nic… 🙂

Comment here