HudbaKulturaNewsZahraničníZprávy

Potvrzeno 24 nových jmen na různá pódia Sziget festivalu.

V těchto týdnech Sziget festival sestavuje rozmanitý a bohatý line-up. vystoupení na různých pódiích. Některé kapely zde budou hrát poprvé, další byly velmi úspěšné v předchozích ročnících. Opět je zaručen non-stop týden plný zábavy, tento rok ve dnech 5. – 12. srpna.

Károly Gerendai, ředitel Sziget festivalu, k aktuálně zveřejněným umělcům říká: “Když sestavujeme program Sziget festivalu, snažíme se samozřejmě představovat nové umělce, ale také kapely, které v předchozích letech udělaly opravdu nezapomenutelné party.” Držme se toho tedy i nyní, takže tady jsou ti, kteří letos vystoupí na Sziget festivalu!

http://www.youtube.com/watch?v=UozAG4-x1Qg

Main Stage
Anoncované koncerty se odehrají na hlavním pódiu v odpoledních a podvečerních časech. Začněme v ČR dobře zakotvenými Ska-P, kteří měli nejpamátnější vystoupení na festivalu v roce 2005. Tato španělská kapela tehdy otřásala pódiem v Bushových maskách a na chůdách. Ani zpěvačka Deborah ‘Skin’ Dyer ze Skunk Anasie není žádné ořezávatko a na minulém koncertě na Sziegetu 2011 chodila po ramenech svých fanoušků. Hostem tohoto ročníku je i král a leader grimu, britský rapper Dizzee Rascal. (mj. předvedl památné vystoupení na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Londýně). V Anglii ještě zůstaneme, a to s oblíbenou a stylovou ikonou post punku z minulé dekády The Editors. A z UK je i zpěvák Alex Care, nominovaný na British Awards, který složil celou řadu hitů, ve kterých spojuje ty nejoblíbenější aktuální hudební trendy. A posledním dnes uvedeným na hlavní pódium a jak i jinak než opět z UK, jsou Enter Shikari, kteří hrají hardcore zkombinovaný s elektronikou, metalem a rockem.

A38 Stage
Jednou z nejoblíbenějších scén na Szigetu je megastan s pódiem nazvaným A38. I letos se zde odehraje řada skvělých a vzrušujících koncertů, jak dokazují i následující jména.

Bad Religion jsou opravdové legendy punkrocku a mohou být inspirací řadě dalších kapel nejen v tom, jak pokračovat ve své kariéře a udržet se na vrcholu. Trošku jiný žánr produkuje mladá Isabelle Geffroy, francouzská šansoniérka, daleko více známá jako Zaz. Její úžasné loňské vystoupení v České Republice, jí přineslo řadu fanoušků. Osobitý zpěv a originální skladby ji přinesly už řadu ocenění – Victoires de la muisque nebo European Border Breakers Award. Na nezávislé scéně zůstaneme i s následujícími kapelami. Peter Bjorn & John jsou ikony indies scény. Jejich “pískací” skladba Young Folks už na youtube přesahuje 36 000 000 shlédnutí. Rádi bychom také upozornili na vystoupení Katy B., nová tvář britského dubstepu, jež už dokázala natočit několik opravdových hitů a obdržela ocenění NME award. Tady jsou další jména pro A38 stage: Michael Kiwanuka (UK) folk / Woodkid (FR) songwriter / Netsky (Belgie) drum´n´bass / Tame Impala (AUS) rock / Totally Enormous Extinct Dinosaurs (UK) DJ / Everything Everything (UK) pop / Wax Tailor (FR) DJ / SKIP&DIE (NL) world music

Arena
I line-up mega-stanu Arena se rozšiřuje o další jména. Arena je místo kde jsou v odpoledních hodinách zařazeny tzv. „European Slots“, ve kterých se představují kapely ze starého kontinentu, ale v noci se Arena mění na obrovské taneční párty s největšími DJs z celého světa.

Empire of the Sun byli na Szigetu již před dvěma lety. Jejich romantický electro-pop má na pódiu skvělou produkci, kterou pravděpodobně nemůže porazit ani světoznámý Cirque du Soleil. Následující kapela je z trochu jiného soudku. Již řadu let vévodí drum’n’bassu ve Spojeném království a těžko v současnosti najdeme úspěšnější projekt než Chase & Status Live. Další dva DJs slibují opravdu pořádné party. Techno producent a DJ Chris Liebing má za sebou řadu úspěšných tracků i remixůa DJ a producent, Sebastian Ingrosso, je jednou z hlavních postav švédských House Mafia. A nakonec máme dvě kapely, které uvidíte v tzv. „European Slots“, v Areně. První jsou, Afterhours, jedena z nejznámějších italských rockových kapel a Left Boy, velmi talentovaný rakouský zpěvák a producent.

ZDROJ: TZ (CZ) Szigetfestival

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here