ČlánkyFestivalůFotoreportyReporty

Szigeťácký první den?

Ještě před samotným „neoficiálním“ začátkem tohohle mocnýho festivalu stála před vstupní bránou minimálně půl kilometrová fronta Szigeťanů. Pro malou Cucflinu z malejch Varů naprosto neuvěřitelný úkaz, naštěstí v tom nikdy nejsem sama a je se mnou Ninoo…:)

Na ostrově svobody není nic jako loni, no možná pozice stejdží zůstaly. Nová  dřevěná výzdoba, nové poostrovní divadla, menší Sziget Eye, ale za to věž na bungee (že bych se letos konečně odhodlala :)…) a natřískaný lajn-ap. Na každém rohu ňákej žvanec, a když né žvanec, tak víno, pivo a koktejlíčky. Ty ze kbelíčků,už tu byly i loni, ale novinkou byl koktejl z nohy figuríny, jehož složení je mi, snad i díkybohu, neznámé.

Hned první den nám zahráli ruští Leningradi. Ono rozparádit tahle dav, ještě před oficiálním startem nebude sranda, ale ruská bandička rozhodně nikoho nezklamala, za to největší hvězda večera Blink-182 pár hodin před svým vystoupením zrušila své původní svolení k live-streamování. Vůbec vlastně i pro to je Sziget tak známý, ten kdo nemůže osobně dorazit může sledovat live-stream kapel, o které je zájem a které dají svolení.

Dalších šest dní je před námi, a tak se vy nepřítomní aspoň můžete těšit na ňákou tu fotku a ňáký to písmenko o jednom z největších, lajnapově nejlepších, prostředím nejkrásnějších a multikulturalitou oplývajících festivalů v tý naší Evropě.

Comment here