Jsi tady
Home > Zprávy > Domácí > Karlovy Vary čeká nový festival! Premiéra festivalu AKVA FEST uzavře letní prázdniny

Karlovy Vary čeká nový festival! Premiéra festivalu AKVA FEST uzavře letní prázdniny

Světově známé lázeňské město přivítá letos na konci srpna a počátkem září nový festival s názvem AKVA FEST. Premiérový ročník je připravován na závěr prázdnin a to 31. srpna a 1. září, zda již první rok bude mít dvou denní program pro dvě hlavní pódia je otázkou. Zato organizátoři slibují, že již v pátek uspořádají při nejmenším opening párty.  Místem konání je areál nedávno vzniklého parku Meandr v meandru řeky Ohře. Pořadatelé avizují, že Karlovy Vary čeká pestrý program, mezi první tři zveřejněná jména patří Prasex, Deviant či Aiko.

Nově vznikající festival AKVA FEST má za cíl v průběhu let vytvořit festival s mezinárodní účastí a povědomím. Nejedná se tedy o žádnou akci jen lokálního charakteru, ale pořádnou party s bohatým programem.  Záměrem pořadatelů je obsáhnout širší spektrum kulturně společenských aktivit tak, aby si na své přišel opravdu každý. AKVA FEST se soustředí na návštěvníky a rád by si v rámci tuzemských festivalů vybudoval svou pozici.

Mým dlouhodobým snem bylo realizovat v rodném městě velký letní festival plný radosti a zábavy. Již šest let jsem měl možnost pořádat festival alternativní hudby TŘI KŘÍŽE FEST. Zde produkční tým došel k problémům s prostorem. Nově zvolený prostor nabízí neskutečných více jak 80 000 m2 a v jednání je ještě 4 500 m2. V tuto chvíli to naštěstí není už jen o mě, ale celý tým tím chce udělat radost nejen sobě, ale hlavně všem lidem okolo.“ říká zakladatel festivalu Petr Hruška a dodává: „Neustále jsme na tuto myšlenku narážel a kroužil kolem ní, až slovo dalo slovo a nový festival v Karlových Varech opravdu bude.“

„Co dělá festival festivalem, to chceme rok po roce vypilovat v dokonalost“, shodují se pořadatelé. Všichni víme, že hudební festivaly jsou hlavně o muzice a zábavě. Každý též důvěrně zná, jak nekomfortní mohou tyto akce být. Prioritou festivalu je, kromě propracovaného programu, zvládnout zázemí pro návštěvníky.

AKVA FEST pořádá Agentura HRU-SKA, za podpory statutárního města Karlovy Vary a Karlovarského kraje, pod záštitou primátora statutárního města Karlovy Vary Ing. Petra Kulhánka.

ZDROJ: AGENTURA HRU-SKA
admin
Petr Hruška (1986) - Narozen v Karlových Varech - CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera - příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
http://hru-ska.cz
Top