FilmKulturaZajímavostiZprávy

Vernisáži fotografií Dušana Tománka na MFF KV + FOTOREPORT

Tvůrci filmu představili na filmovém festivalu v Karlových Varech šest filmových vizuálů, na kterých je rukou Jaromíra 99 nakresleno šest klíčových postav filmové adaptace kultovního komiksu Alois Nebel. Zároveň tu umělecký ředitel MFF Karlovy Vary Karel Och zahájil vernisáž výstavy fotografií pořízených při natáčení filmu, jejich autorem je fotograf Dušan Tománek. Syrové fotky zachycují tajemnou atmosféru netradičního natáčení, kdy se film točil klasicky s herci, ale poté byli oni i prostředí překresleni do výsledné podoby komiksu. Výstavu těchto jedinečných fotografií plánují tvůrci filmu představit znovu a v trochu jiné podobě v září, kdy vstoupí film Alois Nebel do českých kin.

Šest filmových postav nakreslil Jaromír 99 na oficiální filmové vizuály a napsal k nim vždy jméno herce a zároveň postavy, kterou ve filmu hraje. Kromě toho, že Miroslav Krobot je Alois Nebel, na plakátech stojí, že Marie Ludvíková je Květa, Karel Roden je Němý, Leoš Noha je Wachek, Tereza Voříšková je Dorothe a Alois Švehlík je starý Wachek. Kromě těchto herců si ve filmu zahráli i Ondřej Malý, Marek Daniel, Simona Babčáková nebo Ivan Trojan.

Fotografie Dušana Tománka z natáčení „Nebela“ jsou instalovány v prvním patře hotelu Thermal a nejedná se rozhodně o klasické fotosky z filmu. Výběr fotografií pro výstavu v Karlových Varech svěřil Tománek grafickému designérovi Robertovi V. Novákovi. Dušan Tománek zachycoval přípravy na natáčení a jeho samotný průběh už od léta 2008, kdy vznikaly první filmové storyboardy. K tvůrcům filmu měl blízko od počátku, s režisérem Tomášem Luňákem totiž studoval zlínskou Filmovou školu a Jaromíra 99 potkal například, když fotografoval obal desky Playlist kapely Priessnitz, kterou Jaromír Švejdík založil, zpívá v ní a jejíž skladby zazní i v samotném filmu.

Výstava fotografií z natáčení filmu Alois Nebel fotografa Dušana Tománka potrvá v Karlových Varech do konce filmového festivalu.

FotoreportZDROJ: TZ 4press.cz

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here