ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZprávy

VELKÝ SKA-REGGAE MEJDAN S DR. RING DINGEM A THE CHANCERS

V úterý 12. března proběhne v Lucerna Music Baru velký ska-reggae mejdan za účasti Dr. Ring Dinga, který přijede s novým albem a novou kapelou Ska-Vaganza! Ring Dinga podpoří pražská ska kapela The Chancers a za gramcema DJ Buqi z Rudeboy Rhythm.

Dr. Ring Ding patří už doslova mezi veterány německé hudební scény. Jeho charakteristický „deejay style“ jej řadí mezi průkopníky nejen na poli evropského reggae a dancehallu, ale je velmi populární i na scéně rocksteady a ska, u kterého začínal. Už v roce 1987 hrál na trombon a zpíval v kultovním ska bandu El Bosso & di Ping Pongs a v roce 1992 založil vlastní kapelu Dr. Ring Ding & Senior Allstars, jejichž debutové album Dandamite bylo zcela zásadním počinem, kterým v Německu odpálili obrovský zájem o jamajské ska. Ring Ding poté nejen expandoval do dalších žánrů, jako jsou dancehall, jazz, šanson nebo crossover (vzpomeňte na hit „Ring Of Fire“ od H-Blockx), ale také spolupracoval a komponoval pro mnoho dalších legend ska, jako jsou The Skatalites, Lee Perry, Derrick Morgan, Judge Dread, Laurel Aitken, The Pioneers, Rico Rodriguez nebo Dennis Alcapone.

Deset let poté, co Senior Allstars zanikli a Dr. Ring Ding se věnoval sólové reggae-dancehallové dráze, je na čase oprášit staré dobré kořeny! Doktor dal dohromady novou kapelu Ska-Vaganza, ve které hrají skvělí muzikanti z Německa a ze Španělska. V listopadu 2012 vydali spolu nové ska album Piping Hot, které navazuje na úspěchy legendární desky Dandimite. Nenechte si ujít premiéru Dr. Ring Dinga ve staronovém skáčkovém kabátě!

The Chancers jsou hlučná mezinárodní 2tone ska kapela se základnou v Praze a charizmatickým frontmanem Simonem Ruffskankem v čele. Mají za sebou čtyři desky, několik EP, tunu mezinárodních kompilací a nadupané koncerty po celé Evropě. Postupem času si vybudovali zázemí nejen v České republice a na Slovensku, ale i v Německu, Francii, Švýcarsku, Velké Británii a dalších zemích. Za patnáct let existence sdíleli pódium s takovými jmény jako jsou The Selecter, Bad Manners, The Hotknives, The Expoited, Panteón Rococo a spoustou dalších. Aktuální deska The Chancers Age of Rudeness (2011) rozhodně nezapadá do žádného klišé, které si kolem sebe stihnul vytvořit žánr ska. Album se natáčelo v Praze a v Glasgowě a kromě jmen spjatých s offbeatovou scénou se na něm podílel i Ecson Waldes a Mike Trafik.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here