DomácíHudbaKulturaNewsZprávy

Tomáš Pastrňák natočil na Islandu atmosférický videoklip k singlu Lodička

Optimistický písničkář Tomáš Pastrňák vydává videoklip k nové skladbě Lodička. S režisérem Tomášem Krejčím natočili na Islandu citlivý příběh vykreslený na pozadí divoké přírody. Píseň vznikla pod producentským vedením Borise Carloffa a je první vlaštovkou z připravovaného alba. Novinka je nyní dostupná na všech digitálních platformách.

https://www.youtube.com/watch?v=P6Vwu_-xJX

Nová nahrávka se pohupuje na vlnách představivosti. Lodička je o hledání, o komunikaci ve vztazích blízkých i vzdálených, hlubokých i povrchních. Oceán symbolizuje nekonečnou a nevyzpytatelnou síť, ve které se člověk snadno utopí, neumí-li plavat či plout. „Videoklip je parafrází na utápění se v moři sociálních sítí. Jsem vděčný, že mi Tomáš Pastrňák umožnil natočit zrovna tenhle videoklip na Islandu, kde síla přírody znamenitě podtrhuje téma písničky,“ komentuje spolupráci režisér Tomáš Krejčí.

Tomáš Pastrňák strávil na Islandu přibližně čtyřicet hodin a za tu dobu stihl úctyhodnou řadu věcí. „Kromě natáčení, přesunu na lokace, rychlého jídla a krátkého spánku jsem narazil na pět věcí, které jsem nikde jinde na světě neviděl, a to už jsem toho hodně procestoval,“ říká Pastrňák a dodává: „Černý písek na pláži, ledové kry plující v moři, tuleni na dohled a trochu i na dosah, nahoře polární záře a dole krajina téměř bez stromů. Takový si budu pamatovat Island.“ Divoká příroda, teplota kolem 5 stupňů Celsia, začínající podzim a silný vítr. Takové podmínky panovaly na ostrově omývaném Golfským proudem během filmování.

Tomáš Pastrňák je věčným optimistou, na svět nazírá s humorem a nadsázkou. Tvoří společně s básníkem Igorem Malijevským, který pro něj píše většinu textů. Usměvavý písničkář vydal již dvě alba a pozvolna kráčí k tomu třetímu, jenž by mohlo spatřit světlo světa v příštím roce. Úzce spolupracuje s producentem Borisem Carloffem. Na živých vystoupeních jej mohou posluchači potkat v doprovodu multiinstrumentalisty HERRDZe.

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here