DomácíHudbaKulturaZahraničníZprávy

Sziget nabízí pestřejší program navíc vrcholí bitva o účast kapel na festivalu

Každý rok nabízí Sziget pestrý program a hudbu všech žánrů. Jména v programu Robbie Williams, Florence and the Machine, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Limp Bizkit, Foals a další doplní line-up věhlasné MasterCard World Music Stage, významného dějiště světové world music. Nákup vstupenek na Sziget za zvýhodněnou cenu je možný jen do konce dubna. Blíží se také finále soutěže Jednou trefou na Sziget, kde mají šanci návštěvníci získat volnou vstupenku na Sziget.

Finálová představení se odehrají  na počátku května, 4.5. v Bratislavě v KC DUNAJ, 5.5. v pražském klubu ROXY a závěrečný večer ve středu 6.5. v Brně v klubu Fléda. Nasbírat nejvíce hlasů od fanoušků na koncertech se pokusí  Vees (CZ), Ghost of You (CZ) a Fresh Out Of The Bus (SK). Jestliže fanoušci festivalu Sziget nevyužijí zvýhodněnou cenu vstupenek, která platí jen do konce dubna, mohou navštívit jeden ze tří finálových koncertů soutěže Jednou trefou na Sziget a získat vstupenku na festival zdarma. Na každém z nich se totiž bude soutěžit také o dvě volné jednodenní vstupenky.

Vítězná kapela soutěže Jednou trefou na Sziget se zařadí do programu, v němž figurují Robbie Williams (10. srpna), Florence and the Machine (11. srpna), Alt-J, Marina and the Diamonds, Gogol Bordello, Martin Garrix (End Show 16. sprna), Avicii, Alesso, Ellie Goulding, Kasabian, Interpol a desítky dalších. Nově se do programu zařadila více jak dvacítka jmen, která se představí na MasterCard World Music, mezi nimi například i Goran Bregovič, Taraf de Haidouks, LaBrassBanda či Boban Markovič. S World music stage je nyní ohlášeno necelých 40 procent programu festivalu Sziget, který zatím jako jediný v historii je dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014.

Co je Sziget:
Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014, a pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků z více než 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2014 byly poprvé vyprodané permanentky ještě před začátkem festivalu.

ZDROJ: TZ Sziget festival CZ

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] kapely na festivalu Sziget, je Ghost of You – Hvězdy world music na Szigetu 2015 – Sziget nabízí pestřejší program navíc vrcholí bitva o účast kapel na festivalu – Sziget 2015 rozezní a roztančí Avicii, Limp Bizkit a další – Jednou trefou na […]

Comment here