DomácíHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

Romain Virgo velký jamajský objev poprvé v Praze

Únor je ve světě pravidelně oslavován jako měsíc reggae. Letos by navíc nesmrtelný král tohoto žánru Bob Marley oslavil 6. února své kulaté 70. narozeniny. Pořádná oslava proto nemůže chybět ani v Praze. Klub Lucerna Music Bar proto u této příležitosti připravuje na 18. února velkou lahůdku přímo z Jamajky. Bude to česká premiéra jednoho z největších mladých talentů současného reggae a soulového lover ́s rocku. Mnozí dokonce mluví o největším hlasu jeho generace…

Teprve 24-ti letý Romain Virgo má nejen obrovský vokální rozsah, pozitivní texty a skvělou pódiovou show, ale také dobrý cit pro volbu spolupracovníků. Jeho třetí album právě teď vzniká ve spolupráci s geniálním duem Sly & Robbie a turné „Star Across the Sky“ je pojmenováno právě po jejich společném singlu, který vyšel v prosinci. Evropské turné startuje v Praze a Romain Virgo se poté rozjede do Německa, Švýcarska, Holandska, Itálie a Španělska, kde na něj bude čekat pravděpodobně mnohem více fanoušků než u nás. Romain Virgo je velkou hvězdou své generace, ale v ČR to zatím tolik lidí asi ještě neví, i když by si jeho hlas a charisma zamilovali doslova na první poslech.

romain-virgo

Když pomineme ranou gospelovou éru ve sboru, Virgova kariéra začala během studií v roce 2007, kdy vyhrál jamajskou talentovou soutěž Digicel Rising Stars a to jako vůbec nejmladší zpěvák v historii ostrova. O dva roky později byl oceněn dalším oceněním – jamajská asociace nahrávacích společností mu věnovala prestižní titul „Entertainer of the Year“, protože jej i přes jeho mládí hudební profesionálové vnímají jako jeden z nejpozitivnějších příkladů pro mladé Jamajčany.

Romain Virgo je sice mladý, ale má za sebou už hodně práce pro nejrůznější producenty jako jsou Shane Brown, známý Don Corleon i němečtí Silly Walks, u kterých začínal zpívat slovutný Gentleman. Tím hlavním mentorem ale je Donovan Germain z Penthouse Records, který je známý svým hodně dobrým čichem na nové talenty. Pomohl vystřelit na oběžnou dráhu mj. jména jako jsou Beres Hammond, Wayne Wonder, Buju Banton a mnoho dalších, kteří dnes mají mezinárodní status superstar. Také Romain Virgo má během relativně krátké doby za sebou už několik desítek skvělých singlů a dvě dlouhohrající alba, z nichž hlavně to druhé pojmenované The System sklidilo velký úspěch i daleko za hranicemi ostrova včetně Velké Británie nebo Japonska. Zkuste si dát pár ochutnávek v podobě jeho nejznámějších hitů „Who feels it knows it“, „Me can ́t sleep“ nebo „I know better“. Doporučujeme k poslechu i další singly, jako jsou „I am rich in Love“, „Dem a coward“, „Stay with me“ nebo „Soul Provider“. Kdo máte rádi duety, pro ty máme tip na rozjetou „Don ́t worry about dem“ s Konshensem,„Reggae Revival“ feat. Protoje nebo „Broken Heart“ s Busy Signalem.

Zkrátka a dobře bude to v rámci reggae a soulu opravdu výjimečný koncert – pod hlavičkou seriálu Top-A-Di-Top představujícího největší hvězdy karibské hudební scény. Vstupenky jsou v prodeji za 400Kč + poplatky prodejce. Na poplatcích ušetříte přímo na pokladně klubu Lucerna Music Bar, kde jsou (společně s www.goout.cz) k dostání i cenově výhodné combo vstupenky na tento koncert plus navíc i další událost, kterou bude jamajský Jesse Royal 30. Března 2015.

ZDROJ: TZ Lucerna Music Bar

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here