ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

Rock For Churchill startuje už tento víkend, seznamte se s kompletním programem

Již tento víkend 24. a 25. srpna proběhne v severočeském městečku Vroutek třináctý ročník oblíbeného festivalu Rock For Churchill. Pokud zvažujete tento festival navštívit je na čase seznámit se s kompletním programem, který tradičně staví na žánrové pestrosti. Na své si přijdou milovníci kvalitního rocku, taneční hudby, ska i reggae.

Rock For Churchill není festivalem pouze jednoho velkého jména, ale hned několika zajímavých interpretů, které stojí za to vidět naživo. Z Londýna přiletí The Freestylers, legendy taneční hudby, kteří očarovali svět hned svým debutem We Rock Hard (1998). Další partou z britských ostrovů jsou Dub Pistols, kapela mixující ska, rock a hip hop, jež obdržela cenu časopisu DJ Mag za nejlepší koncertní počin v roce 2011. Z dalekého Nového Zélandu dorazí senzace tamní hudební scény kapela NZ Shapeshifter, která je pravidelným headlinerem festivalů u protinožců a jejich energický drum’n’bass heavy soul slavil úspěch také na respektovaných evropských festivalech Glastonbury a Womad. K dobré atmosféře festivalu přispěje jamajský reggae zpěvák Horace Andy (u nás také známý jako hlas Massive Attack), jenž svým sametovým vokálem okouzluje fanoušky na celém světě už více jak 35 let. Zárukou hodně divokého večírku budou bezesporu Mexičani Panteón Rococó se svou výbušnou směsí ska, punku a reggae. Příznivci ostrých kytarových riffů se pak mohou těšit na zemitý hard rock americko-mexické party Tito & Tarantula. Za zmínku stojí také talentovaný zpěvák s egyptsko-tuniskými kořeny jménem Ucee, kterého doprovodí skupina Flavour Band složená z muzikantů populárních United Flavour.

Kapely z českých luhů a hájů asi netřeba podrobně představovat. Party jako Tři sestry, Vypsaná fixa, Wohnout, Sto zvířat, Vltava, Skyline a další patří mezi vyhledávané koncertní kapely a řadí se ke špičce české klubové scény. Rock For Churchill dává ale příležitost každoročně i mladým nadějným kapelám, mezi které letos patří bezesporu pražské trio A-Banquet a Andělem oceněný objev roku skupina Goodfellas. Tradičně nebude chybět ani druhá scéna věnovaná DJům, letos poprvé ve slušivém cirkusovém šapitó. Pod ním se představí slovenský DJ a producent B-Complex, jamajský zpěvák Bongo Chilli za doprovodu DJ Damalistika, Suki, Pixie a spousta dalších.

Pořadatelé Rock For Churchill letos nachystali řadu změn oproti minulému ročníku. „Vnímáme ohlasy návštěvníků a snažíme se změnit případné nedostatky, pokud je to v našich silách. Letos jsme zvětšili areál, aby měli návštěvníci větší komfort, přesunuli DJ stage dovnitř areálu a rozšířili nabídku jídla a pití. I když zvětšujeme místo, tak prioritou zůstává, aby zůstala zachována skvělá atmosféra Churchilla, kvůli které k nám jezdí lidé z celé republiky. Nemáme ambice z toho dělat velkou akci“, popsal změny hlavní organizátor Kamil Šír. Kempování zůstává i nadále zdarma. A jak to tak vypadá, na pohodovou akci na závěr sezóny se letos těší i počasí. Předpovědi hlásí teplo a slunečno, takže nezapomeňte plážové sety a bikiny doma!

LINE-UP ROCK FOR CHURCHILL 2012

HLAVNÍ STAGE:
Pátek 24. 8.

12:00 Gang Ala Basta
13:00 Goodfellas
14:00 Tleskač
15:20 Vltava
16:50 Vypsaná fiXa
18:20 Wohnout
19:50 Tři sestry
21:20 Horace Andy (JAM)
23:00 Panteón Rococó (MEX)
00:40 NZ Shapeshifter (NZ)

Sobota 25. 8.
12:00 A-Banquet
13:00 Loco Loco
14:00 Prague Conspiracy
15:20 Navigators
16:40 Sto zvířat

18:00 Skyline
19:30 Ucee & Flavour Band (INT)
21:20 Dub Pistols
Světlo pro Etiopii
22:40 Tito & Tarantula (USA/MEX)
00:20 The Freestylers sound system (UK)

GROWSHOP DJ’S STAGE
Pátek 24. 8.

16:00 Babylon Rocka
17:30 Lucky Dub
19:00 Friky
20:30 Bifidus Aktif + Akira
22:30 Bongo Chilli + Damalistik (JAM/FR)
00:00 Suki
01:30 B-Complex (SK)
03:00 Pixie

Sobota 25. 8.
16:00 Jahmusic Lightaz (Herbyboy + Admirál)
18:00 Robot
20:00 Suki
22:00 Dave Substance-D
00:00 ER
02:00 Pixie & Rich

ZDROJ: TZ RFCH

×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comments (1)

  1. […] do zahraničí může navštívit redakcí zvlastnistyl.cz dlouhodobě navštěvovaný festival Rock for Church(ill). Letošní 13. ročník proběhne tak jako každý rok ve Vroutku u Podbořan. Z povedeného […]

Comment here