ČlánkyFestivalůFotoreportyNewsReporty

Super bahno aneb Sziget ze stanu

I když je na ostrově svobody stanů kam jen oko dohlédne, není stan jako stan….

Jelikož nám tu včera, tj. ve čtvrtek, maličko sprchlo, pojali jsme tak trošku tento den ve znamení stanu. Né však stanu, kde bydlí člověk, nebo dva- zdá se, že se občas vejde i větší, menší rodina, ale stanů, kterých je na Obudai Szigetu víc než dost, a kde se odehrávají různé atrakce. Jak jsem již zmiňovala v předešlých článcích- cirkus, divadlo, muzeum, hry a mnohem více najdete právě v těchto stanech. Do kterých jsme se zalezli schovat a pečlivě reportovat dění na Szigetu „vevnitř“.

Mezi ty menší patří právě i stánek s různými hrami nebo szigetovská pobočka národního maďarského muzea a nejlepší z menších je Cirque de Sziget. Frantíci přijeli světu ukázat, že cirkusák je snad v každém z nich a mají každý den připravená  vystoupení. Dvě z nich jsme již měli možnost shlédnout. To první- vlastně na denním pořádku stanu druhé, je půlhoďka s názvem volně přeloženým jako „Idiot je anděl“, poslední večerní představení začíná na desátou hodinu večerní. Nechali jsme se pohltit lehkými děvami a namakanými chlapci, kteří nás vrátili do dob dávných a minulých. Najednou byl půl dvanácté a rozbahněný den nám krásně skončil.

Ten největší je zaručeně A38 Stage, kde jste včera zachytili Bonobo, Stromae nebo maďarské Irie Maffia. Vyrazili jsme si i na Michaela Kiwanuku, jež loni odřekl své vystoupení ze zdravotních důvodů. A ejhle, nečekaně a na poslední chvíli, několik hodin před jeho vystoupením.. Opět mu jakési zdravotní potíže nedovolily dorazit na jeden z největších festivalů Evropy.

Mimo to nám na hlavní stejdži vystoupili Bastille, Lily Allen a Macklemore & Ryan Lewis.

O celkově nadupaném lajn-apu svědčí i totální vyprodání lístků na čtvrteční den.

Tak snad bude v pátek zase slunečno a nebudeme muset skákat přes kaluže.. Teda, brodit se blátem… 🙂

FOTOREPORT:

Comment here