ČlánkyReporty

Report: Turbulence a House of Riddim

Týden po začátku astronomického léta přiletěl do Prahy Turbulence a přivezl s sebou letní Jamajskou atmosféru. Bohužel návštěvnost nebyla na zpěváka jeho formátu ani trochu odpovídající, dokonce bych možná řekl, že patřila mezi ty nejslabší, co jsem v Lucerna Music Baru viděl. Samozřejmě, že návštěvnost na výkon zpěváka vliv neměla a z toho mála, co přišlo, vyždímal úplné maximum a myslím, že všichni co tam byli si to také maximálně užili.

Po startu akce hrál pro skoro prázdný LMB Dj Damalistik, který svojí selekcí navodil atmosféru. Po deváté hodině na pódiu ukázal Turbulencův předskokan, Fireson Bantu z Keni, který podle mého názoru je u nás stále nedoceňen. Svým hlasem  nepříliš vzdáleně podobným Capletonovi, skvělým výběrem riddimů a svojí show prostě má velký potenciál. Asi je ale zbytečné se nad tím pozastavovat, vzhledem ke slabé návštěvnosti byl vlastně nedoceněný i Turbulence což je ještě smutnější než u Firesona. Fireson nám zazpíval, Stand Strong, Nairobi Too Rough, Hail Up The Lion, Light the Fire nebo Babylon Waan Tear mi. V průběhu jeho vystoupení se všchni pomalu přemisťovali k pódiu a prostor aspoň nevypadal tak opuštěně. V průběhu posledních dvou písní se za Firesonem začala připravovat kapela House of Riddim. Krátce po desáté hodině na pódium vystoupil Admirál Kolíbal, přivítal všechny a poděkoval nám, že jsme dorazili. Pak už ohlásil Turbulence, který záhy přiběhl na pódium.

Turbulence, jamajský rastafarián a člen hnutí Bobo Shanti, to rozjel ve velkém. Energicky pobíhal po pódiu a roztancoval snad každého, kdo dorazil. Svým charisma a výše položeným čistým hlasem si všechny rychle získal a tak po každé písničce byl aplaus takový, jako by byl klub normálně zaplněný. Dokonce u časté opakovačky „irie“ vytrval tak dlouho, dokud s výsledkem nebyl spokojen. Zahrál hity jako Rest a Show, Neva Knew, Stand Up, Ganja, která byla skoro celá o soutěži v opakovačce, Celebrate nebo i rocksteady Ethiopia Awakes, při které na pódiu naučil jednoho návštěvníka jamajský tanec. Bouři způsobil když zazpíval píseň jen za doprovodu našeho tleskání. Kapela House of Riddim také zvládla koncert na výbornou, několik písní obsahovalo propracovaná sóla na jednotlivé nástroje. Jako přídavek po opravdu silném burácení nemohl Turbulence zahrát nic lepšího než svůj hit Notorious, další přídavky pochopitelně nebyly.Turbulence po svém vystoupení zanechal tak příjemný pocit, že snad ani nevadilo, že se Damalistik někde zasekl a vzniklo tak několikaminutové ticho. Afterparty pokračovala, hrál Damalistik, ale většina lidí po chvíli klub opustila.

Koncert se zkrátka opět vydařil a report chci zakončit pozváním na druhý koncert, který proběhne 14.srpna taktéž v Lucerna Music Baru a vystoupí Jamajské legendy Cornell Campbell a Half Pint, což bude pořádná poznávací lekce pro kohokoli kdo má rád reggae. A mimochodem, nechceme přeci, aby po zrušení všech velkých letních reggae festivalů došla řada i na největší klubové reggae noci.

Videa z koncertu:

http://www.youtube.com/watch?v=-m2ryLHmorQ

Comment here