ČlánkyDomácíHudbaKulturaNewsZajímavostiZprávy

FESTIVAL POVALEČ 2012

Na začátku srpna 2012 se v podhůří Doupovských hor již posedmé uskuteční festival Povaleč. Ten se stal už nedílnou součástí letní české festivalové scény. Svou oblibu si festival Povaleč našel díky svému tradičně bohatému a různorodému programu, který se vymyká obvyklému mainstreamovému standardu. Festival je vyhledáván i díky netradičnímu prostředí zámeckého areálu Valeč a je specifický svou rodinnou atmosférou, kterou si uchoval i přes narůstající návštěvnost.

Stěžejní význam si zachovává hudební program, který se odehrává hned na třech podiích. Na hlavní stagei vystoupí významná jména napříč žánry. V první řadě je nutno zmínit českou undergroundovou legendu Plastic People of the Universe, či znovuzrozenou legendu 90. let české rockové scény Vltavu. Dále je doplní kapely jako The Tchendos, brněnské raperky Čokovoko, Unifiction, U-Prag, či Bonus se svým triem, jenž jsou výraznými zástupci stylů, které hýbou současnou scénou. Nesmíme však zapomenout i na ty, kteří u nás vystupují již pravidelně – především na pornofolkaře Záviše nebo ska legendu Basta Fidel. Na druhé scéně českou djskou elitu podpoří rumunský DJ Mesmer spolu s bulharským Line if Sight. Českou republiku budou reprezentovat DJs jako například Breakbeat.cz, Lazytempo, Tchendos DJs, Volnej Průběh, DNB Fever, Honey, Abu, Ans, Baltazar a mnoho dalších. Na třetí scéně vedle množství kapel vystoupí i různá divadelní uskupení a další umělci.

Nesmíme však zapomenout, že Povaleč opravdu není jen o hudbě. V areálu Valečského zámku a přilehlé zahrady se můžete opět těšit na výstavu, projekce, přednášky, či divadla a performance. Program také doplní bohatý chillout-herní koutek a množství sportovních vyžití.

Nejlepší na to všem je opět dobrovolné vstupné. To znamená, že každý návštěvník přispěje libovolnou nenulovou částkou. Každý platící tak dostane dle výše svého příspěvku bonus formou děkovných drinků na našich bohatě zásobených barech.

Podpořit Povaleč lze letos poprvé i formou koupě dobrovolného vstupu v předprodeji. Při koupi tohoto lístku ve výši 500 korun zaplatí nejen vstup, ale dostane i unikátní děkovné tričko a bude se souhlasem prezentován jako správný Povaleč.

Videoreport redakce Zvlastnistyl.cz z loňského 6. ročníku

ZDROJ: TZ festival Povaleč a YouTube kanál redakce Zvlastnistyl.cz

  • Vybrané příspěvky
Autor
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA
Napište mi
×
Petr Hruška (1986) – Narozen v Karlových Varech – CZE NOVINÁŘ: Foto / kamera – příležitostné psaní článků TECHNIK: El. / IT PODNIKATEL: Agentura HRU-SKA

Comment here