ČlánkyReporty

Report: Mighty Sounds 2012 – druhý den

Sobotní den na Mighty Sounds byl, co se týká počasí, hodně proměnlivý. V průběhu dne několikrát výrazně zapršelo ale stejně tak občas vysvitlo slunce. Dopoledne bylo samozřejmě ve znamení spánku a odpočinku, ale chvíli po otevření ve 12:30 se areál začal rychle zaplňovat. Hudební program začal koncerty kapel Basta Fidel a Irie FM. Basta Fidel samozřejmě přilákali na Jan Žižka stage velké množství lidí, což bylo vzhledem k tomu, že se jednalo o úplně první koncert dne, moc pěkné. Krásná frontmanka kapely a zároveň spoluorganizátorka festivalu Marqet opět nezklamala a předvedla skvělý zpěv i show, stejně tak i celá kapela. Další koncertní zastávka byla na české punkrockové kapele Queens of Everything, která tento žánr obohacuje jak kontrabasem, tak například početnou dechovou sekcí. Za jejich energií nabitý koncert jsme například slyšeli Game for Life, Price to Pay nebo třeba nenápadně začínající Victim of the Trade.

Mighty sounds 2012 ID: 5564 Nad stagí Jana Husa převzala okolo půl šesté kontrolu stálice české ska scény a také nejaktivnější kapela Sto Zvířat. K nim snad ani nemusím nic psát, protože je zná snad každý a také že to bylo znát, měli největší masiv z odpoledního programu. Zazněla spousta známých písní – Romeo a Julieta, Ty Vole Na Základní Škole, Píseň … Zvířata si ale na Mighty nepřivezla jen známé pecky, ale také nový song Lustr, který se nám pro Vás podařilo nahrát. Po hudební stránce byli opět perfektní, pokaždé jiná vymakaná sólíčka si vystřihnuli postupně všichni z kapely. Po nich na stagi hráli britští The Skints, kteří jsou prý opravdu nadějná mladá kapela, my jsme na jejich koncertu bohužel nebyli. Nicméně dalším velice povedeným koncertem byl ten od Peacocks. Švýcarská trojka muzikantů předvedla, že ani pouze tři členové kapely nejsou rozhodně málo. Vyvážené složení bicí, kontrabas a kytara jejich svižné hudbě přesně sedělo. Největší pódiovou show zajišťoval kontrabasista, který se neuvěřitelně tanečně přemisťoval po pódu, tahajíc svůj kontrabas za sebou, přičemž byl stále schopný na něj hrát! Zahráli například Primadonnas, Lean on Me nebo Older Than Punk.

Mighty sounds 2012 ID: Po osmé hodině večerní začala pořádná reggae jízda na stagi Jana Husa, kterou odstartoval Roy Ellis & The Magic Touch. Tato Jamajsko/Německá kombinace byla skvělou přípravou na zlatý hřeb večera, který měl přijít po ní. Roy Ellis se svou německou kapelou hráli přesně na pomezí mezi ska a reggae, přesněji skinhead reggae, které vzniklo ještě dříve, než se spojilo s hnutím Rastafari a stalo se na Jamajce mainstreemem. S původní myšlenkou se váží také styly ska a rocksteady, které jsme  od Roye Ellise a The Magic Touch mohli také slyšet. Zahráli Skinhead Moonstomp, You Cant Leave Now, Sugar Dumpline. Před desátou večerní hodinou už ale na stejném pódiu byla připravena legendární kapela Inner Circle, která na svůj koncert přilákala největší množství návštěvníků a svou tradicí, pohodou a veselou náladou tak na chvíli sjednotili vyznavače různých žánrů na Mighty se vyskytujících a všichni si společně zpívali skoro 20 let staré písně, které ale pořád mají velkou sílu. Prvních pár písní pro Vás máme natočené, ale ty největší hity samozřejmě přišly až nakonec, ale že to stálo za to. Zazněly rádiové hity Sweat(A La La La Long) a Games People Play, ze kterých refrén zpívali s kapelou snad opravdu všichni, atmosféra byla prostě nepopsatelná. Jako poslední zahráli Inner Circle extra prodlouženou titulní píseň ze seriálu Cops – Bad Boys, uprostřed níž překvapili písní od Damiana Marleyho – Welcome To Jamrock. Po druhém přídavku všichni chtěli ještě a tak jsme si ještě zazpívali Games People Play acapella.

Mezitím na Jan Žižka stagi začali hrát kanadští The Real McKenzies, z doslechu vím, že jejich koncert se také velice vydařil. Na Jan Hus Stagi se připravovali The Locos a mezitím byl vyhrazený čas na zapalování svíček, které si návštěvníci mohli kupovat a přispět tak nadaci Světlo pro svět, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a na systémovou podporu osob s postižením v rozvojových zemích. Ačkoli svíček bylo hodně, mohlo jich být i o dost víc. Poté již byli španělští The Locos připraveni vystoupit. The Locos jsou vedlejším projektem zpěváka z oblíbených Ska-P a na jejich hudbě je to znát, dalo by se říct že je to taková odlehčená verze Ska-P. Zahráli Algo mejor nebo vlastní ska verzi písně Bobbyho McFerrina Dont Worry Be Happy. Večer zakončil koncert Fast Food Orchestra, který začínal v jednu ráno. Přesto se prostor před stagí celý zaplnil. Fast Foodi zahráli mix starých osvědčených písní a písní z jejich posledního alba Wanted For Cooking. Musím podotknout, že jak byli známí tím, že na živo zněli mnohem lépe, než na svých nahrávkách tak v případě posledního alba je situace obrácená a krom doktora Karyho ve většině písní z tohoto alba nezněli příliš jistě. Zahráli Matrix, Montpellier, Pump Pump Pump z nových například Bhut Jolokia, Jump Around a asi nejoblíběnjší nakonec – Modrá Raketa.

Párty pak pokračovala už jen ve stanech, převážně v režii Djs. Druhý den a asi také ten nejlepší, minimálně pro mě (v neděli odpoledne jsem musel odjet). Rozhodně jeden z nejlepších dnů celého léta 🙂

Comment here